SONUÇTAN HERKES MEMNUN
0–0 berabere tamamlanan Pazarspor-Balıkesirspor maçının ardından Pazarspor başkanı, basın sözcüsü ve her iki takım hocasının değerlendirmeleri:


15 Şubat 2010 Pazartesi
Pazarspor, lider Balıkesirspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından puan cetvelinde 2’nci sıraya yükseldi. Maçın ardından konuşan Pazarspor Başkanı Mustafa Taşkın, Pazarspor Teknik Direktörü Ali Kemal Bakoğlu, Balıkesirspor Teknik Direktörü Ergün Ortakçı ve Pazarspor Basın Sözcüsü Hasan Balta, skordan memnun olduklarını söylediler…

Bu maçın zor geçeceğini bildiklerini ifade eden Pazarspor Kulüp Başkanı Mustafa Taşkın, “Balıkesirspor bir il takımı. Üçte üç yapmış bir ekip. Şampiyonluk özlemiyle dolu ve bu yıl gerek grup maçlarında gerekse yükselme grubunda aldığı sonuçlarla iddialı bir takım. Bu maçın zor geçeceğini biliyorduk. Hafta içi açıklamalarımda yenemezsek yenilmeyeceğiz demiştim. Çünkü bu son maç değil. Final maçı değil. 14 maçımız daha var. Bu bir turnuva, bir yarışma. Mücadelemiz çok iyiydi. Rakibin iyi olmasına rağmen kendimizi ezdirmedik. Bazen pozisyonlar verdik. Ama diri bir takım vardı. Maça eksiklerimizle başladık. Bunun da etkisi vardı. Ancak, diğer arkadaşlarımız da özveriyle oynadılar." dedi.

Barış'ın maç içerisinde sakatlanmasından dolayı da çok üzüldüklerini söyleyen Başkan Taşkın, "Üzüldüğümüz konu ise Barış’ın sakatlık geçirmesi oldu. Aldığımız beraberlik neticesinde rakiplerimizin de puan kaybetmesiyle puan cetvelinde ikinci sıraya yükseldik. Biz çok iddialı demeçler vermeden, disiplinli çalışmayla son maça kadar Pazarspor olarak ilk iki içinde olmak için eşlimizden geleni yapacağız. Çarşamba günü Araklı ile deplasmanda oynayacağız. Bugün kendileri Siirt gibi bir deplasmandan beraberlik kopardılar. Araklı da iyi bir takım. Ancak bundan sonraki maçlarda mutlaka puanla döneceğiz.” diye konuştu.

Pazarspor Teknik Direktörü Ali Kemal Bakoğlu ise yaptığı açıklamada Balıkesirspor'un maddi anlamda grubun en güçlü takımlarından bir olduğunu hatırlatarak, “Ancak biz Pazarspor’un karakterini sahaya yansıttığımız sürece sıkıntı yok. Son dakikalarda maçı da alabilirdik. Çok iyi bir karşılaşma oldu. Tabi Balıkesir bizi yenseydi kopartacaktı. 6 puan farkla rahatlayacaklardı. Balıkesir’in de zor maçlarıydı. Bugün Siirt de berabere kaldı. Demek ki bu grupta her şey olabiliyor. Biz hepsini tanıma açısından gördük. Biz Pazarspor’u ilk ikide tutma adına her şeyi yapacağız” dedi.

Balıkesirspor Teknik Direktörü Ergun Ortakçı, üst sıraları ilgilendiren bir maç oynadıklarını belirterek, “İyi mücadele oldu. Bizim biraz daha fazla pozisyonumuz oldu. Berabere bittiği için sevinçliyim. Ama galip de gelebilirdik. Pazar takımının da bu yarışta üst sıralarda olacağını tahmin ediyorum. Genç ve mücadeleyi seven bir takım. Bana göre başarılı olacaktır” şeklinde konuştu.

Pazarspor Basın Sözcüsü Hasan Balta ise fikstürde ilk 4 hafta, Pazarspor açısından en zor maçların olduğunu kaydederek, “Bu maçların 2 sini kazandık birini kaybettik birinde de berabere kaldık. Bundan sonra önümüz açık. Önümüzdeki maçları alıp ilk iki hedefimizi yakalamak istiyoruz” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1542 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost