RÜ REKTÖRÜ OKUMUŞOĞLU ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Rize Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Okumuşoğlu, ailevi nedenlerden dolayı adaylıktan çekildiğini bildirdi.


06 Nisan 2011 Çarşamba
Okumuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, RÜ'nün kurucu rektörü olduğunu ifade ederek, şunları belirtti: "Yeni kurulan üniversiteler içerisindeki başarımız herkesin takdirini kazanmamıza neden oldu. Rize Üniversitesini, gerek Rizeli hayırsever iş adamlarının özverili çalışmalarıyla gerekse de çalışma arkadaşlarımın yoğun mesaileriyle hak ettiği yerlere taşıdık. Bilimsel yayın sıralamasında onuncu olan üniversitemiz en son yapılan KPSS'de ise atanma oranıyla olağanüstü bir başarı gösterdi. Tabi bu gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Fakat bu başarılar bizim için asla yeterli olmadı, bundan sonrada olmamalıdır."

Süreç içerisinde özel hayatındaki her şeyden fedakarlık ettiğine değinen Okumuşoğlu, şunları kaydetti: "Ailem ve sağlığım Rize Üniversitesinin yanında her zaman geri planda kaldı. Bundan hiçbir zaman pişman olmadım. Çünkü Rize Üniversitesi benim için çok değerliydi. Başladığım ilk günden beri elimden gelenin en iyisini üniversitem için yapmaya çalıştım. Herkese eşit davranıp ayrıcalıklardan uzak durmaya gayret gösterdim. En önemlisi de kararlarımda her zaman adil olmaya çalışarak, çalışanlarıma ve öğrencilerime pozitif yaklaştım. Kendimce huzurluyum çünkü buraya her şeyimi verdim. Daha önce 'daha çok yapacaklarımız var' diyerek rektör adaylığımı açıklamıştım. Ancak ailevi nedenlerden dolayı bu adaylıktan çekiliyorum.
10 yılı Dekan olarak Karadeniz Teknik Üniversitesinde ve 4 yılı Rektör olarak Rize Üniversitesinde toplam 14 yıl şerefle yürüttüğüm görevlerimi 17 Mayıs 2011'de tamamlayacağım. Bayrağı teslim alacak yeni rektör arkadaşıma başarılar dilerim.
"


Anahtar Kelimeler : Rize Üniversitesi , Nazmi Turan Okumuşoğlu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6175 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost