PROF. OKUMUŞOĞLU, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, bir dönem daha rektörlük için aday olduğunu açıkladı.


31 Mart 2011 Perşembe
Rize Üniversitesi (RÜ) Rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, Rize Üniversitesi'ni geleceğe hazırlamak ve yarım kalan işleri tamamlamak için bir dönem daha rektörlük için aday olduğunu söyledi.
 
Okumuşoğlu, RÜ Milli Piyango Kampüsünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Rize Üniversitesi'ne son dört yılı rektör olmak üzere 14 yıldır hizmet verdiğini belirterek, "Üniversite için gecemi gündüze katarak, feragatle çalışmaktayım. Rize Üniversitesinin huzurlu, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın ve nitelikli bir üniversite olması çok önemlidir. Rize'nin, Rize Üniversitesi ile bütünleşip gelişmesi, göç vermeyen duruma gelmesi bu sayededir. Bunda bir nebze de olsa katkımızın olmasından dolayı mutluyum" dedi.

Yeni kurulmuş ve gelişmesini henüz tam tamamlayamamış bir üniversitenin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini ifade eden Okumuşoğlu, "Üniversitemizi, tüm birimleriyle daha iyi bir duruma getirmek, kurumlaştırmak, tamamlayamadığım projelerimi tamamlayabilmek ve yeni projelerimi tecrübeli ekibimle birlikte gerçekleştirmek istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, üniversite mensupları ve paydaşlar arasında hiç bir düşünce, inanç ve sübjektif unsurlara dayalı ayırım yapmadan, adalet, liyakat, şeffaflık ve objektifliğin temel ilke olduğu kaliteli, evrensel özellikte, verimli, huzurlu bir üniversite oluşturma için çabaladık. Kendisini yenileyen bir üniversite amaçlıyoruz. Rize Üniversitesi'ni hep birlikte geleceğe hazırlamak ve yarım kalan işleri tamamlamak için bir dönem daha rektörlüğe adayım. Akademik, idari ve bilgi birikimimi değerlendirmek heyecanı ve amacıyla yeniden bu göreve talibim" diye konuştu.

RÜ Tip Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Arif Yılmaz'ın da aday olacağı yönünde duyumlar aldığını vurgulayan Okumuşoğlu, şöyle devam etti: "Demokratik bir seçim olmasını diliyorum. Tip Fakültesi büyüdüyse bunda Arif Yılmaz'ın katkısı büyük. Kendisi ile aramızda her hangi bir sorun yok. Sorun yaratmaya çalışanlar var. Ancak, Arif hoca ile sürekli temas halindeyim. Arif hocamız aday olabilir. Hiç kimsenin bir şey demeye hakkı yok. Ancak bazı kesimler aramızı açmaya çalışmakta. Ben buna müsaade etmem. Rize Üniversitesini asla siyasallaştırmam. Üniversiteler gelecek nesilleri yetiştirir, siyaset yuvaları değildir. Üniversite içinde bölücülüğün olmaması gerek, Şunun adamı, bunun adamı diye ayrımcılık olmamalı. Kaybettiğim takdirde Rize beni kaybeder. Benim kadrom 19 Mayıs Üniversitesinde. Ben bir bilim adamıyım ve 19 Mayıs Üniversitesine geri dönerim."


Anahtar Kelimeler : Rize Üniversitesi , Nazmi Turan Okumuşoğlu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6747 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  14  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost