PAZARSPOR BİR PUANLA YETİNDİ
Evinde Erzurumspor ile 1-1 berabere kalan Pazarspor’da maç sonrası Teknik Direktör Akçay ve Basın Sözcüsü Pınar’ın değerlendirmeleri:


05 Nisan 2009 Pazar
Pazarspor, kümede kalma anlamında eline geçirdiği çok önemli bir fırsatı tepti. Kümede kalma yolundaki tek rakibi Erzurumspor'a karşı, evinde oynadığı maçta Pazarspor, bir yandan tarihi fırsatı kaçırırken diğer yandan da uzatma anlarında bulduğu beraberlik golüyle kümede kalma umutlarını gelecek haftalara taşımış oldu.

AKÇAY: 1 PUAN DA KAZANÇTIR
Pazarspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, maçın öneminden dolayı futbolcuların stres altında oynadıklarını belirterek, “Maça başlarken, oyuncularımızla konuşurken kontrollü oyunla 1 puan öndeki avantajımızı kullanmayı da planladık. Sonuçta futbolda bu stratejiler son derece önemli. Biz maçta 1 puanla ilgili avantajımızı sonuna kadar kullanmayı hedefliyorduk. Kontrollü oyunla başladığımız müsabakada, ilerleyen dakikalarda gol pozisyonu bulmuş olmamıza rağmen çok basit bir hatayla kendimiz gol yiyince ister istemez oyun düzenimiz bozuldu. Stresli müsabakaların içinde bir de buna mağlubiyet eklenince oyuncularımızın stres katsayılarının yükselmesi, onların koordinasyonlarının uzun süre bozulmasına neden oldu. Bunu düzeltmek de biraz zaman aldı. Oyuna ne kadar müdahale ettiysek de gol anlamında sonuç gelmedi. 2. yarıdan itibaren takımın kazanma isteği biraz yükseldi ve risk aldık. Örneğin savunmada 3'lü sisteme dönerek gerek orta sahada gerekse forvette oyuncu sayımızı artırarak golle ilgili buluşmayı hedefledik. Buna da belki son saniyelerde kavuştuk. Israr ettik, 1 puanı almak için çok çabaladık. Ve hak ettiğimizi düşünüyorum. Umarım bu 1 puan bizim kümede kaldığımızın müjdeleyen puandır.” dedi.

Maçın hakemleriyle ilgili bir soruya da Akçay şu cevabı verdi: “Hakemin bana göre kontrolü kaybettiği anlar var. Örneğin bir golümüz verilmedi. Kaleci topu içerden çıkardı. Buna duygusal baktığımız söylenebilir. Ama duygusal bakmıyorum. Örneğin 3 tane penaltı verilebilecek pozisyon var. Bunlardan 1 tanesi net olarak verilebilirdi. Ama onu da vermedi. Takdir haklarını bu şekilde kullandı. Çok da söylenecek bir şey yok. Ama hakem sonuçta verdiği kararlar tartışılamaz ve geriye dönüşü olmayan kararlar. 1 puan belki kazanç değilmiş gibi gözükebilir. Ama ben bu 1 puanı kazanç olarak görüyorum. Rakibimizi aşağıda tuttuk. Bundan sonraki müsabakalarda Pazarspor'un rahatlayabileceği günler yaklaşıyor diye düşünüyorum.”

PINAR: “AŞIRI STRES YAPTIK”
Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan Pazarspor Basın Sözcüsü Erdoğan Pınar da oyuncuların aşırı stres nedeniyle istedikleri oyun kurgusunu başaramadıklarını belirterek, “Çok stresli ve yüreğimizin ağzımıza geldiği bir maç izledik. Oyuncularımız adeta stres küpüydü. Pek iyi bir futbol ortaya koyamadık. Ama bu tip maçların genelde özelliği bu şekildedir. Erzurum'un, geçen yıl da son anlarda fazla kamuoyunda gözükmeyen tarzda bir ligde kalış olayını hep beraber gözledik. Bu yıl da korkumuz, aynı tablolarla karşı karşıya kalmak. Şimdi fazla bir şey söylemiyorum. Oyuncularımız iyi oynayamadıkları kesin. Ama verilmeyen bir golümüz de kesin. En az 2 penaltı pozisyonumuz da kesin. Ve herkesin en az 8–9 dakika uzatma beklerken (ki bu hakemin zaman zaman oyunun kontrolünü elinden kaçırmasından kaynaklı durumlardır) sadece 4 dakika kayıp zaman işareti verildi. Ve 94. dakikada beraberlik golü gelmesi bizi ileriki haftalara umutlu getiriyor. Böyle oksijen çadırında kuvvetli bir nefes almamızı sağlıyor. Dediğimiz gibi hiç istemememize rağmen rakibimiz Erzurumspor. Bundan sonra akla gelebilecek her tür provakatif olaya hazırlıklı olmalıyız. Taraftarımızın ve sporla ilgilenen herkesin çok dikkatli ve hassas olmaları gereken son 5 haftaya girdik. Bundan sonra Allah yardımcımız olsun. Geçmişte hep zoru başaran bir Pazarspor var. Bu zorlukları da hep beraber aşacağız ve Allah'ın izniyle bu ligde kalacağız.” diye konuştu.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1415 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  12  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost