PAZARLI ÖĞRENCİLER İSPANYA YOLUNDA
Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, “Web Programcılığında Veri Tabanı Yönetimi” projesi kapsamında 1 öğretmeni ve 4 öğrencisi İspanya’ya gidecek.


23 Şubat 2010 Salı
Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Çayeli Barbaros Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Leonardo da Vinci-AB Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik projeleri çerçevesinde olan “Web Programcılığında Veri Tabanı Yönetimi” isimli Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca kabul edilen projesine ortak olarak katkıda bulunuyor.

Bu ortaklık sayesinde Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi 1 öğretmeni ve 4 öğrencisi 02–29 Mayıs 2010 tarihleri arasında proje konusuyla ilgili İspanya'da eğitim alacaklar.

Başkanlığa sunulan 1.799 sunulan teklifinden onaylanan 221 projesi arasına yer ve bütçesi 62.000 € olan proje ile 29 kişi Nureler Education Şirketi aracılığıyla 02–29 Mayıs 2010 tarihleri arasında proje konusuyla ilgili eğitim alacaklar.

İspanyaya gidecek olan ekipte proje sahibi Çayeli Barbaros Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nden; 12 Öğrenci ve proje ortaklarından; Çayeli Kız Meslek Lisesinden 4 öğrenci, Pazar Denizcilik AML ve Endüstri Meslek Lisesi‘ nden 4 öğrenci, Ardeşen ATL, Denizcilik AML ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ’ nden 5 öğrenci olmak üzere toplam 25 öğrenci yer alacak. Ayrıca her okuldan birer kişi olmak üzere 4 Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni öğrencilere refakat edecek.

Proje ekonomik imkânsızlıklardan dolayı öğrendiğini uygulamada problem yaşayan, kendi imkânları ile yurtdışına gidemeyecek öğrencilere olanak sağlayacak.

Proje sonunda öğrencileri Web Programcılığında veri tabanı oluşturma ve bunları yönetme konusunda becerilerini daha da arttırarak, yabancı dil seviyelerini yükseltmeleri hedefleniyor. Ayrıca öğrenciler bu eğitimi aldıktan sonra edindikleri bilgileri il içindeki okullara panel ve sempozyum düzenleyerek aktaracaklar.

Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Müdürü İlhan Kurt; Projeyi hazırlayarak kendilerini ortak alan, Çayeli Barbaros Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Aydın Kuş'a teşekkür etti.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4988 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost