PAZAR'IN KURTULUŞU COŞKUYLA KUTLANDI
İlçemiz Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü, törenlerle kutlandı.10 Mart 2011 Perşembe

NACİ GÜVEN - Hükümet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ömer Kodoman, Cumhuriyet savcısı Mustafa Gökhan Yumrutaş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Baştopçu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık makamında Kaymakam Güney, Belediye Başkanı Basa ve İlçe Garnizon Komutanı Kodoman ile birlikte tebrikleri kabul etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kiraz, Pazar’ın 1854 yılında ilçe hüviyeti kazanan güzellik, akıl ve hikmet anlamlarına gelen Athena (Pazar’ın eski adı), Gürcüler, Megreller gibi bir çok topluluğa ev sahipliği yapmış eski bir yerleşim yeri olduğunu belirterek, şunları söyledi: ''İlçemiz 1915-1916 yıllarında Rus işgaline uğramıştır. 10 Mart 1918 yılında da ecdadımızın mukavemeti ve azmiyle ilçemizden kovulmuşlardır. Büyük asker, önemli devlet adamı Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün Yurt’ta Sulh, Cihanda Sulh düsturuyla komşularımızla ilişkileri devam eden bir devlet anlayışına sahip büyük bir milletiz. Ancak geçmişimizi çok iyi tahlil etmeli yaşadığımız sıkıntılardan ders çıkartmalı, bu tecrübelerimizi gelecek nesillerle paylaşmalıyız. Bugünü bizim yaşamamıza vesile olan ecdadımıza, şehitlerimize ve gazilerimize tekrar şükranlarımızı arz ediyor. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum''

Silahlı Kuvvetler adına Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Tatlısu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kutlama töreninde Güney, Basa ve Kodoman, öğrencilerin ve vatandaşların kurtuluş gününü kutladı. Tören, halk oyunları gösterileri ve resmigeçidin ardından sona erdi.


Anahtar Kelimeler : Pazarın Düşman işgalinden kurtuluşu , Hasan Kiraz , Pazar Belediye Başkanı , Ahmet Basa , Pazar Kaymakamı , Ümit Hüseyin Güney , 10 Mart , Pazarın Kurtuluşu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 11273 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost