PAZAR'IN HUZURU İÇİN TOPLANDILAR
Pazar'da Rize AK Parti Milletvekili Lütfü Çırakoğlu’nun da katılımıyla huzur ve asayiş toplantısı gerçekleştirildi.
31 Mayıs 2010 Pazartesi

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlığında öğretmenevi salonunda düzenlenen toplantıya AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Basa, Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Pazar Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, köy ve mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İlçenin asayiş ve huzuru için yürütülen çalışmaların gözden geçirildiği toplantının açılışında İlçe Emniyet Müdürü Tonbalak, ilçede alınan emniyet tedbirleri ve ilçenin asayiş durumuyla ilgili slayt gösterisi eşliğinde bilgi verdi.


İl Emniyet Müdürü Demirtaş ise ilçenin asayiş ve huzuruyla ilgili yürütülen çalışmaları gözden geçirdiklerini belirterek, "Huzur sadece polis ve jandarma ile sağlanmamalı, toplum destekli güvenlik anlayışı gerekli. Emniyet ve asayiş olaylarında vatandaşlar bizlere yardımcı olmalıdır. Onların desteğine ihtiyacımız var" dedi.

Milletvekili Çırakoğlu da dünyada sıfır suç oranında bir ülkenin olmadığını ifade ederek, "Bizim ülkemizde ve Pazar ilçemizde de mutlaka istemediğimiz suçlar işleniyor. Bunları en aza indirmek için bizden kaynaklanan eksiklikler varsa onları tamamlayacağız" diye konuştu.

Toplantı sonunda konuşan Kaymakam Güney ise ilçenin asayiş ve huzuru için yürütülen diğer çalışmalardan elde edilen sonuçların değerlendirmesini yaptıklarını anlatarak, "Verimli bir toplantı oldu. İlçemizin huzur, asayiş ve güvenliği için ilgili kurum ve kuruluşlarımızla el birliği içinde her türlü çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Demirtaş ve Güney, daha sonra katılımcıların sorularını cevaplandırdı.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , huzur , asayiş , toplantı , lütfü çırakoğlu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6158 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost