PAZAR'IN FEN VE MATEMATİK BAŞARISI
Rize’de bu yıl ilk kez düzenlenen Fen-Matematik Olimpiyatı’na Pazar’dan katılan okullar çeşitli dereceler elde ettiler.


21 Mart 2011 Pazartesi
Rize Özel Kopuzlar Şahika Lisesince bu yıl ilk kez düzenlenen Fen Matematik Olimpiyatları'nda Pazar Ahmet Tahtakılıç, Veysel Vardal ve Hüseyin Sarıoğlu İlköğretim okullarından katılan öğrenciler; 2.’lik, 3.’lük dereceleri elde ederek ödül aldılar.

Özel Şahika Salih Kalkavan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen sınava, Rize merkez ve ilçelerindeki 56 farklı ilköğretim okulundan 7 ve 8. sınıfta okuyan 540 Öğrenci katıldı. Sınavda öğrencilere 40 fen ile 40 matematik olmak üzere 80 soru soruldu.

Yarışmaya Pazar Hüseyin Sarıoğlu İlköğretim Okulu’nu temsilen 7. sınıflardan 5 öğrenci, 8. sınıflardan ise 8 öğrenci katıldı. Yarışma sonucunda, 7. sınıflardan Recep Nişancı ve 8. sınıflardan Yaşar Yılmaz, mansiyon ödülü kazandı. Ayrıca Yaşar Yılmaz, Bilim Kurulu Ödülü almaya hak kazandı.

Öğrencileri yarışmaya hazırlayan Matematik Öğretmeni Nuray Gökcan ve Fen ve Teknoloji Öğretmeni Sinem Kurt da katılım belgesi ile ödüllendirilirken, okul müdürlüğü de 1 adet takdir belgesi ve 2 adet plaket ile onurlandırıldı.

Başarılarıyla okulun ve ilçenin adını duyuran öğrencileri ve onları yetiştiren öğretmenleri tebrik eden Pazar Hüseyin Sarıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Metin Terzioğlu, yarışmada okulu temsil eden öğrencilere tüm okul paydaşları ile bir tören düzenledi.

Müdür Terzioğlu, düzenli ve disiplinli çalışmanın bir ürünü olan bu başarının diğer öğrencilere de örnek olması dileklerini iletti.


Anahtar Kelimeler : Fen Matematik olimpiyatı
    
 
  Hayrettin OĞUZ-Zelekli (22.03.2011 10:18:48)
  Pazar ülkenin en başarılı insanını neden yetiştirmezki zaten başarı bzim yörelerde çok olmalıdır.
Bukadar zeki genç nesli olan bizim yöremiz geri bırakılmış bunu bir düşünelim.
En medeni ve mödern bir okadarda orf ve adetlerine bağlı ve inançlı bizim ilçe olmalıdır.Pazarda herşey var kıymetini bilelim.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2910 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  15  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost