PAZAR'IN DUŞMAN İŞGALİNDEN 94. KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ
Pazar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü, hava muhalefeti nedeniyle M.Akif Pirim spor salonunda düzenlenen törenle kutlandı.


10 Mart 2012 Cumartesi
Hükümet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Kodoman, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Güney’in Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Ardından Askeri Gazinoda Kaymakam Güney, Belediye Başkanı Basa ve İlçe Garnizon Komutanı Kodoman ile birlikte tebrikleri kabul etti.

 


Daha sonra ilçeden seçilmiş il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri garnizon komutanlığını ziyaret ederek, Garnizon Komutanlığının şahsında Türk Silahlı Kuvvetlerine şehir halkının şükran duygularını ilettiler.

Törene Mehmet Akif Pirim Spor Salonunda devam edildi. Kutlama töreninde Güney, Basa ve Kodoman, öğrencilerin ve vatandaşların kurtuluş gününü kutladı.

Törende Belediye Başkan Yardımcısı Enver Ergenç, yaptığı konuşmasında, Bilim adamları ve tarihçilerin bugüne kadar meydana gelen küçük ve büyük savaşların din ve mezhep savaşları, milliyete dayanan ırk savaşları ve ekonomik savaşlar olduğunu belirterek, "Bize göre bütün savaşların ana nüvesi tektir ve ve özünde ekonomik çıkarlar ve onun getirmiş olduğu emperyalist duygular yatmaktadır. Diğer duygular ve sebepler sudan bahanelerdir" dedi.

Silahlı Kuvvetler adına İlçe Jandarma Komutanlığından Astsubay kıdemli Çavuş Yasin Kaya, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Tören, halk oyunları gösterileri ve resmigeçidin ardından sona erdi.


Anahtar Kelimeler : Pazarın kurtuluşu , 10 Mart
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6149 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost