PAZAR'IN ÇÖP SORUNUNA ÇÖZÜM
Pazar’da çıkan çöpler artık Rize Taşlıdere mevkiinde bulunan katı atık transfer merkezine gönderilmeye başlandı.


07 Mart 2011 Pazartesi
NACİ GÜVEN - Pazar’da yıllarca şehir merkezine, deniz kıyısına ve son olarak TOKİ mevkiinde depolamayla dökülen çöp sıkıntı olmaktan çıkıyor.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa’nın talimatları doğrultusunda ilçenin çöp sorununa çözüm getirdiklerini ifade den Fen İşleri Müdürü Varol Türkyılmaz, “Biz ilçe halkını önemsediğimiz için, çöp ve temizlik sorununa kalıcı çözüm getirmek amacıyla Pazar’da hiçbir yere daha çöp dökmeyeceğiz. Çöp olan alanların tamamının dolgu yaparak üzerlerini kapatıyoruz. Artık günde en az 10 ton çöpü Trabzon Rize Katı Atık Birliği (TRAB-Rİ-KAP) kapsamında Rize Taşlıdere mevkiinde bulunan katı atık transfer merkezine göndermeye başladık. Bu merkeze giden çöpler daha sonra özel araçlar vasıtasıyla Çamburnu tesislerine taşınmaktadır. Bununda bize günlük maliyeti 600 lira civarında olacak” dedi.

Çöp konusunda vatandaşlardan bazı istekleri olduklarını belirten Türkyılmaz, “Bağ ve bahçesi olan mahallelerimizde ki vatandaşlar kâğıt ve benzeri atıkları çöp Konteynerlerine koymaktansa yakmalarını rica ediyoruz. Çünkü gönderdiğimiz çöpler ton işi hesaplandığı için bize maliyeti çok yüksek oluyor. Ayrıca sobalardan çıkan kül ve kömür artıklarının da bir torba içerisinde çöp Konteynerlerine bırakılmasını istiyoruz. Bundan böyle çöpler daha hızlı ve güvenli toplanarak temiz ve düzenli bir ilçe gerçekleştirilmiş olacaktır. İlçemiz güzel hizmetlere layıktır” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Pazarın çöp sorunu , Varol Türkyılmaz
    
 
  murat bakoğlu (07.03.2011 16:27:34)
  günlük maliyetimiz 600 demekle ileride yine dökebiliriz demekmidir ve hemşin belediyeside bu konuhakkında daha duyarlı olması lazım
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4059 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost