PAZAR'DA YAZIN SUÇ ORANI DÜŞÜYOR
Pazar'da Emniyet Müdürlüğünce yılın son huzur ve asayiş toplantısı yapıldı.29 Aralık 2009 Salı

Pazar’da Emniyet Müdürlüğünce huzur ve güvenin sağlanmasında vatandaşla kurulacak iyi ilişkilerin polise rehber olacağı ilkesinden hareketle huzur ve asayiş toplantısı yapıldı.

Rize’nin Pazar ilçesinde düzenlenen huzur ve asayiş toplantısında konuşan İlçe Emniyet Müdürü H. Muhteşem Tonbalak, grafiksel olarak sunumunu yaptığı asayiş olaylarında ilginç bir ayrıntıyı anlattı.

Suçların ay ve yıllara göre istatistikî verilerini sunan Tonbalak’ın gerçekleştirdiği sunumda en dikkat çeken konu ise, çay mevsiminin başladığı Mayıs ayında, suç oranlarının tamamen düşük çıkması oldu.

Tonbalak, sunumunu yaparken de bu ilginç anekdotla ilgili, “Bu dönemde demek ki herkes işinde gücünde olduğundan olay da olmuyor” dedi.

İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş’ın da iştirak ettiği Pazar Öğretmenlerevi’ndeki toplantıya Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa ile ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Pazar İlçe Emniyet Müdürü H. Muhteşem Tonbalak’ın grafiklerle yaptığı sunumun ardından söz alan Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, kendisinin Ankara ve İstanbul’da çalıştığını, Pazar ilçesinin suç tablosuna bakıldığında Kadıköy’deki bir polis karakolunun 1 günlük suçu kadar olduğunu belirterek, “Bu açıdan olay son derece her kesim açından sevindirici. Ancak burası küçük bir yer. İstanbul’da bu olayların belki 10 katı olur, vatandaşların bundan etkilenmesi daha az olur. Ancak burada bir cinayet olur, ilçenin tüm havası altüst olur. O açıdan tabii ki sayısı ne olursa olsun biz asayişi önemsiyoruz” dedi.

İl Müdürü Demirtaş, polisin suçlarla mücadeleyi vatandaşla birlikte yapacağını da kaydederek, “Bu devletin güçsüzlüğüyle alakalı filan değil. Bunların birçok felsefi yanı var. Daha samimi ve yakın işbirliği kurarak suçu birlikte önleyeceğiz. Bugün eğer biz bir başkası için görmez ve duymaz, bir sağır gibi davranırsak; yarın bizim başımıza bir iş geldiği zaman da başkaları öyle davranabilir. Ben Pazar’daki bu toplantıya yoğun bir ilgi olduğunu görüyorum. Bu da Pazarlı vatandaşlarımızın konuya olan duyarlılıklarının açık ifadesidir” şeklinde konuştu.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise yaptığı konuşmada asayiş ve huzur toplantısının amacının vatandaşın sıkıntılarını dinlemek ve buna paralel tedbirler almak olduğunu belirterek, “Gerek bireysel, gerekse kurumsal uygulamalardan kaynaklanan bir sıkıntı varsa burada fikirlerinizi açık yüreklilikle ortaya koyup bizimle paylaşabilirsiniz. Maksadımız daha huzurlu bir Pazar’dır.” ifadelerini kullandı.

Toplantının son bölümünde vatandaşlardan gelen istek talepler değerlendirildi...


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1770 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  14  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost