PAZAR'DA YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR
Pazar İlçe Müftüsü Kemalettin Aksoy, 'Bu yıl yaz kursları, tüm cami ve Kur'an kurslarında, 21 Haziran Pazartesi günü başlayıp, 20 Ağustos Cuma günü bitecektir' dedi.


20 Haziran 2010 Pazar
Aksoy, yaz kursları ile ilgili bilgi verdi. Yaz kurslarını, Diyanet İşleri Başkanlığı, İl Müftülükleri, İlçe Müftülükleri ve vatandaşların çok önemsediğini belirten Aksoy, “İl Müftülüğümüz ve ilçe müftülüklerimiz, yaz kursları ile ilgili gerekli tüm çalışmaları yaptılar. Yaz Kur’an Kurslara, İlköğretim 5. sınıfı tamamlayan öğrenciler katılabilecektir. Yaz Kurslarında, Kur’anın yanı sıra itikat, ibadet, siyer ve ahlâk dersleri de verilecektir. Dersleri haftada 5 gün aşmayacak şekilde düzenledik. İlçemizde faaliyet bulunan Tütüncüler Köyü Erkek ve Kız Kuran Kursları ile ilçemizde mevcut bulunan bütün Mahalle ve Köy Camilerimizde ders verilecektir. Söz konusu Yaz Kursların eğitim ve öğretimin kaliteli ve verimli bir şekilde yapılabilmesi için Müftülüğümüzce denetim ve rehberlik yapılacaktır” dedi.

Çocuklarımızın tatilde olduklarının altını çizen Aksoy, “Yaz Kur’an Kurslarında iki aylık Eğirim-Öğretim döneminde, sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak öğrencilerin tatilde oldukları bilinci ile yürütülecektir. Öğrencilerimize kurs programı boyunca sevgi, şefkat ve anlayış göstererek iyi ilişkiler kurulacak ve kendi istekleriyle kursa gelmeleri sağlanacaktır. Yaz Kursları bir program çerçevesinde yürütülecek, öğrencilerimize günde iki saat Kur’an-ı Kerimin yanında itikat, ibadet, siyer ve ahlâk dersleri verilecektir” dedi.

İki aylık Eğitim-Öğretimin verimli olması için ailelere çağrıda bulunan Aksoy, “Bu konuda anne-babalara büyük görevler düşmektedir. Özellikle anne-babaların Yaz Kur’an Kurslarının önemini çocuklara iyi bir şekilde anlatmaları gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız, Camilerde ve Kur’an Kurslarında açılan Yaz Kursları için bilimsel esaslara göre çocuklarımızın seviyesine uygun programlar ve kitaplar hazırlamıştır. Bu Kurslarımıza çocuklarımızı göndererek onların her türlü hurafe ve bidatten uzak, Yüce dinimizin temeli olan iman, ibadet ve güzel ahlâk ölçülerini öğrenmelerini sağlanacaktır. Ayrıca eğitimlere devam etmeleri konusunda uyarmalarını ve devamlılıklarını sağlamalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , kuran kursu , müftü , kemalettin , aksoy
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8332 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost