PAZAR'DA YABANİ OTLAR TEMİZLENİYOR
Pazar’da yol kenarlarında bulunan duvarlardaki yabani otlar belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlandı.


24 Şubat 2010 Çarşamba
NACİ GÜVEN - Pazar Belediyesi, bahar mevsiminden önce temizlik harekâtı başlattı. İŞKUR tarafından başlatılan proje kapsamında istihdamı sağlanan işçiler, ilçedeki; çevreye olumsuzluk katan bölgelerde yabani otları temizliyorlar.

Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, baharla birlikte çevre düzeni ve temizlik konusunda bir dizi çalışma başlattıklarını belirterek, “Duvarların üzerinde, yol kenarlarında büyüyen yabani otlar, çevre kirliliği oluşturuyor. Bazı evlerin duvarlarına kadar yükselen bu otlar, aynı zamanda yangın tehlikesi arz edeceğinden hareketle, İŞKUR tarafından 5 ay süreyle belediyemize geçici işçi statüsünde istihdam edilen personele bu alanda çalışma sahası oluşturduk. Bu kapsamda ilçe merkezimizin tamamı elden geçirilerek temizlik çalışmaları devam ettirilecek.” dedi.

Vatandaşlar ise göze hoş gözükmeyen yoldaki yabani otların temizlenmesinden mutluluk duyduklarını söylediler.


    
 
  haluk (13.03.2010 14:34:07)
  pazardan rizeye belediye otöbüsüyle sefer yaptırabilirmi acaba ? belediye otobüsümüz yok gelçi ondan dolayı sıkıntı doğabilirmi pek zannetmiyorum gelçi şöförler cemiyetinin güzel oy potansiyeli var, vaz geçilmez mi acaba? vatandaşın yürümekte zorlandığı daracık kaldırımları esnafın malını sergilediği podyum gibi kulanmaktan vazgeçirebilirmi acaba madem vazgeçiremiyosun o iki caddeyi trafiğe kapat küçük istiklal caddesi yap bunları yap yapabiliyosan bende ot temizletiridim senede bikere meci yap tamam yapacak okadar cok şey varki madem bunları yamazsın niye seçilmiş insansın derler senden de vazgeçerler
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1606 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2021  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  12  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost