PAZAR’DA TRAFİK KAZALARINI ÖNLEME SEMİNERİ
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince RENK projesi kapsamında trafik kazalarını önleme semineri veriliyor.


17 Mart 2015 Salı
Rize Valiliğinin başlattığı Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) projesi genişleyerek devam ediyor.

Toplumun her katmanına eğitimin yayılması amacıyla başlatılan projeye Pazar İlçe Emniyet Müdürlüğü de dahil oldu.

Trafikte toplumsal duyarlılık oluşturarak, trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik kültürünün oluşturulması amacıyla Pazar İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince hazırlanıp Pazar Kaymakamlığınca onaylanan ‘Trafikte Eğitimli Birey Projesi’ hayata geçiriliyor.

Sürdürülebilir ve yaygın bir eğitim anlayışı ile başlanan proje kapsamında; ticari kamyon, otobüs, ücretsiz müşteri servis araçları, ticari taksi şoförleri dolmuş-minibüs şoförleri, okul servis araç şoförleri, öğrenciler, resmi taşıt sürücüleri, ilk, orta, lise, okul geçit görevlileri, anaokulu öğrencileri ve yayalara; hazırlanan seminer planı ile 2014-2015 eğitim ve öğretim dönemi boyunca eğitim faaliyetlerine başlandı.

 


Yaklaşık 9 ay boyunca devam edecek olan eğitimler kapsamında, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan ve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amir Vekili Mustafa Karaca tarafından ilçedeki 1060 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince RENK projesi kapsamında trafik kazalarını önleme semineri veriliyor.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5627 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  14  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost