PAZAR’DA TRAFİK HATFASI ETKİNLİKLERİ
Pazar'da Karayolu Trafik Güvenliği Haftası İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Trafik Timleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.


08 Mayıs 2015 Cuma
İlçe Meydan Parkı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene Kaymakam Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Ömer Kodaman, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Ali Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, STK ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, dernek başkanları ile öğrenciler katıldı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin trafik kazaları olduğunu ifade ederek, vatandaşlara verilecek eğitim ile kazaların azaltılabileceğini söyledi.

Okullar arasında yapılan trafik konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şeyma Zeynep Albaş ve şiir yarışmasında dereceye giren Ahmet Tahtakılıç ortaokulu öğrencisi Ecem Mancoğlu sırasıyla eserlerini okudular.

İlçede yılın trafik polisi seçilen, trafik polisi Ahmet Sait Eren, jandarma görevlisi İbrahim Özcan, 2015 yılı içerisinde göstermiş olduğu trafik duyarlılığı nedeniyle yılın sürücüsü seçilen Hasan Tahsin Odabaş, trafik düzenine 16 yıl katkı sağlayan polis memuru Yusuf Akaltun’a başarı plaketlerini Kaymakam Selçuk Aslan verdi.

Ardından Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen yapılan trafik konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şeyma Zeynep Albaş, 2. olan Pazar Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Özyanık ve 3. olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şennur Bakırcı’ya ödüllerini Garnizon Komutanı Ömer Kodaman verdi.

Şiir yarışması 1. olan Ahmet Tahtakılıç ortaokulu öğrencisi Ecem Mancoğlu, 2. olan Aktepe Ortaokulu öğrencisi Başak Azaklı ve 3. olan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emirhan Yurtseven’e ise ödüllerini Belediye Başkanı Ahmet Basa takdim etti.

Trafik konulu resim yarışmasında 1. olan TOKİ İlkokulu öğrencisi Ali Rıza Trezi, 2. olan Aktepe ilkokulu öğrencisi Furkan Sarıkaya ile 3. olan Özel Çözüm Koleji öğrencisi Neslihan Yanıklar’a da ödüllerini Emniyet Müdürü Güngör Kaptan verdi.

Okul önlerinde trafik düzenine, ‘okul geçit görevlisi’ olarak katkıda bulunan Haberal Ortaokulu öğrencileri Ömer Faruk tavlı ve Batuhan Doğanay’a ise ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük verdi.

Programın sunumunu gerçekleştiren Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amir Vekili Mustafa Karaca etkinliklerde dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerin alınmasında maddi ve manevi destek sağlayan şoförler ve esnaf odası başkanlığı, 24 nolu minibüsçüler kooperatifi başkanlığı ile 4 nolu motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanlığına teşekkürlerini iletti.

Pazar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi tarafından Meydan Parkı’nda oluşturulan stantlar gezildi. Burada vatandaşlara trafik ile ilgili bilgilendirici broşür ve tanıtım yazıları verilerek, ikramlarda bulunuldu.


Anahtar Kelimeler : Trafik Haftası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4815 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  28  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost