PAZAR'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ
Pazar'da dün akşam başlayıp gece boyunca devam eden sağanak yağışlarda su baskınları, toprak kaymaları ve trafik kazaları meydana geldi.


13 Ağustos 2011 Cumartesi
CENGİZ YILDIRIM - Rize’nin Pazar ilçesinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Akşam iftardan yarım saat önce başlayan ve gece de devam eden kuvvetli yağışlarda, su baskınları ve heyelanların yanı sıra trafik kazaları da meydana geldi.

Pazar Kaçkar Devlet Hastanesi ve Pazar Kirazlık Çay Fabrikası aşırı yağış nedeniyle su baskınına uğrarken birçok köy ve mahallelerde toprak kaymaları meydana geldiği belirtiliyor. Toprak kayması nedeniyle bazı yolların kapandığı, çay kamyonlarının mahsur kaldığı ifade edilirken iş makineleri ile yol açma çalışmaları başlatıldığı belirtildi.

Bu arada Pazar Kirazlık Mahallesi Liman Mevkiinde sahil yolunda rögar kapaklarının tıkanması ve yolda aşırı su birikmesi sonucu seyir halindeki özel otomobil kontrolü kaybederek üstgeçidin ayağına çarptı. İçerisinde 3 kişinin bulunduğu otomobilde hasar oluşurken yaralanan olmadı.

Bu arada meteoroloji de kuvvetli yağışların devam edeceği uyarısında bulundu. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, ani taşkın, yıldırım, lokal dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerektiği vurgulandı.


Anahtar Kelimeler : Pazarda yağmur
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1956 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  26  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost