PAZAR'DA SERGİ AÇILIŞI
Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteğiyle 'Engelsiz engelliler' sloganıyla açılan kurslara katılan 13 engellinin yaptığı el işleri sergilendi.


30 Eylül 2013 Pazartesi
Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen belge dağıtımı ve engellilerin emekleriyle ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi beğeniye sunuldu.

Engelli kursiyerler protokolden başarı belgelerini alırken onlara yaptıkları el emeklerinden hediyeler sundular.

Engelli vatandaşların yaptığı el emeği ürünlerin vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğü serginin açılışına Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Kodaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Rize Sosyal Hizmetler Müdürü İdris Altuntaş, il yardımcısı Ramazan Kopuz, AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, MHP İlçe Başkanı Ziya Üstbaş ve engelli kursiyerler ile yakınları katıldı.

 


Kaymakam Aslan, yaptığı açılış konuşmasında, bugün daha farklı daha anlamlı bir seremonide bulunduklarını ifade ederek,“Özel kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru eserlerinin sergisinin açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Kursiyerleri ve hocalarını tebrik ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Basa ise özel kişilerin özel sergisini açmaktan ve gezmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Demir, toplumda dezavantajlı kesim olarak tabir edilen insanların bulunduğu cezaevleri, kadın sığınma evleri, rehabilitasyon merkezleri, çocuk esirgeme kurumlarında yaşayanların sosyal hayata adapte olmalarını ve topluma kazandırılmalarını sağlamak Halk Eğitim Merkezlerinin görevleri arasında olduğunu belirtti.

Demir, bu bağlamda ilçedeki Özel Doğu Karadeniz Rehabilitasyon Merkezi'nin açıldığından beri burada çeşitli kurslar düzenlediklerini belirterek, “Temel bilgisayar okur-yazarlığı, okuma-yazma kursları, temel resim kursu en son olarak 13 bayana yönelik el sanatları kursu düzenledik ve geçen hafta sona erdi. Amacımız hem burada yaşayan kişileri onure etmek hem de onlarında topluma kazandırılabileceğini ve ortaya bir şeyler çıkarabileceğini göstermek için kursiyerlerimizin hazırladığı el ürünlerini içeren bu sergiyi düzenledik. Sergi her ne kadar küçük çaplı olsa da, hazırlayan kişileri göz önüne aldığımızda manevi değerinin çok büyük olduğu açıktır.13 kursiyerin birkaçı yatalak durumda olduğu için buraya gelemediler bu bakımdan 9 kursiyerimiz burada hazır bulunarak belgelerini aldılar” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2455 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  13  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost