PAZAR'DA ŞEHİT MEZARLIKLARI ZİYARET EDİLDİ
Pazar'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde şehit aileleri ve şehit mezarlıkları ziyaret edildi.


18 Mart 2011 Cuma
İSMAİL AKDEMİRCİ - Pazar Kaymakamlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 96. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde şehit aileleri ve şehit mezarlıkları ziyaret edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 96. yılı ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle oluşturulan kutlama komitesinde İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ömer Kodoman, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Baştopçu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak ve İlçe Müftüsü Kemalettin Aksoy, Subaşı Köyü, Cumhuriyet Mahallesi, Kesikköprü Köyü, Yemişli Köyü, Irmak Köyü ve Sessizdere Köyünde ki şehit mezarlarını ve şehit ailelerini ziyaret etti. Müftü Aksoy, şehitler için dua etti. Kabirlere kırmızı karanfiller bırakıldı.

İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferinin Türk Milleti için çok önemli olduğunu belirten İlçe Müftüsü Kemalettin Aksoy, “İstiklal Marşının yazıldığı dönemdeki yüksek ruhun ve Çanakkale Zaferinin kazanılmasının sağladığı sonuç bugünleri hazırlamıştır. Birlik ve beraberlik içinde, çağın gelişen şart ve imkânlarını kullanarak hareket edildiği sürece, bir daha bu sıkıntı ve felaket dolu günlere dönülmeyecektir” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : 18 Mart Şehitleri Anma Günü , Çanakkale zaferi , Çanakkale içinde aynalı çarşı
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4066 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost