PAZAR'DA ÖZEL TIP MERKEZİ AÇILDI
Pazar Özel Barış Tıp Merkezi, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Tıp merkezinde 3 uzman doktor görev alıyor.


23 Şubat 2010 Salı
Pazar’da bir süre poliklinik olarak hizmet veren ve yapılan tadilatın ardından Özel Barış Tıp Merkezi olarak yenilenen sağlık merkezi bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeni 3 uzman doktorun da görev aldığı Özel Barış Tıp Merkezi’nin açılışını Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Ardeşen belediye Başkanı Mümtaz Sinan, birlikte kestiler.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçede sağlık gibi önemli bir alanda hizmet verecek tıp merkezinin açılışını gerçekleştirmekten mutlu olduğunu ifade ederek, “Pazar ilçemiz, bölgenin en köklü, yerleşik ilçelerinden birisi. Sağlık hizmetlerinde de bu özelliği ön planda. Bölgenin bir insanı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanmak için Pazar ilçemize, çevre ilçelerden sık sık gelindiğini biliyorum." dedi.

Pazar Bölge Hastanesinin Hamidiye'de yakında hizmete gireceğini de hatırlatan Kaymakam Güney, "Sağlık hizmetlerimiz kamu yatırımlarıyla son yıllarda güzel bir ivme kazanmışken mevzuatta yapılan değişiklilerle özel müteşebbisler gözle görülür, belli standartlara ulaşmış sağlık tesisleri açılıyor. Bugün Pazar ilçemizde Hamidiye’ye kayacak olan devlet hastanemizin oluşturacağı merkezdeki boşluğu da dolduracak ve geçmişten gelen sağlık hizmet sektörüne yakışır bir şekilde devam ettirecek tıp merkezimiz burada hizmet verecek. İlerleyen zaman içerisinde umuyorum ki bu tıp merkezimiz daha da gelişerek çevre ilçelere de hizmet verecek konuma ulaşacaktır.” diye konuştu.

Yapılan açılışın ardından davetliler tıp merkezini gezdiler. Pazar Özel Barış Tıp Merkezi’nde iç hastalıkları uzmanı Dr. Hamza Özkul, çocuk hastalıkları uzmanı Selahattin Güç ve kadın hastalıkları, doğum uzmanı Esat Bekoğlu hizmet verecek.


    
 
  MECİT ZENGİNAL (08.01.2011 10:55:23)
  sağlik hizmetlerinden sorun yaşayan pazar ve ardeşen ,için iyi bir hizmet
 
  melek hacıfazlıoğlu yenigün (23.02.2010 11:18:42)
  pazarlı olarak çok sevindim böyle merkezler açılmasıdolayı başarılar dilerim sağlıklı günler dileğimle melek yenigün
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7155 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost