PAZAR'DA OKULDAN VELİLERE KAHVALTI
Okul-Veli İşbirliği Projesi kapsamında Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından öğrenci velileriyle kahvaltılı toplantı düzenlendi.20 Mart 2011 Pazar

CENGİZ YILDIRIM - Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından Pazar Öğretmenevinde çok sayıda velinin katıldığı toplantıda konuşan Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Yaşar Aksu, “Okul – Veli İşbirliği Projesi kapsamında eğitim öğretim sürecinde; öğrenci, öğretmen, veli etkileşiminin önemi ve taraflara düşen sorumlulukları gün geçtikçe artmaktadır. Yaşadığımız dönem bilgi çağı. Bilgiler katlanarak çoğalmakta. Bilgiye ulaşmak ise artık çok kolay olmaktadır. Günümüzde de okullar; sınıftaki dört duvar arasında, sadece anlatıma dayalı bir anlayış ile eğitim verilen kurumlar olmaktan ziyade toplumsal ihtiyaç ve beklentileri karşılayan, toplumla bütünleşerek sosyal yaşamın her boyutuna bireyi hazırlayan kurumlar olarak isimlendirilirler” dedi.Aksu, velilerin de değişen eğitim anlayışına uygun hareket etmede okulla işbirliği yapma zorunluluğunun doğduğunu belirterek, “Anne, babalar; öğrencinin öğrenme sürecine dahil olmalıdır. Bu süreç; yol gösterici, araştırmaya yöneltici, farklı konu ve bilgilerle bağlantı kurmaya teşvik edici, olmalıdır. Velilerimizin bu şekilde çocuklarıyla girmiş olduğu yapıcı diyaloglar onun sosyal ve duygusal gelişimine de katkı yapmış olur” ifadelerini kullandı.

Bütün çabalarının öğrencilerin geleceği ile ilgili olduğunun altını çizen Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Yaşar Aksu, bu tür etkinliklerin amacının da okula veli katkısının en üst düzeyde sağlanması, velilerle okul yönetimi arasında bilgi alışverişi ve işbirliği yapma bilincinin geliştirilmesi şeklinde özetlenebileceğini söyledi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi , Okul veli işbirliği , Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü , Yaşar Aksu
    
 
  Hayrettin OĞUZ (zelekli) (20.03.2011 18:04:38)
  Pazarda gelişmeler güzel şu pazar kabuğunu kırıyor inşallah kırar.
Şunu demek istiyorum rizede öncü olmalı yatırımdan en çok faydalanan ilçe olmalıdır. rize ye çok pasta geliyor payından fazlasını almasını rica ediyorum.
Hey pazarlılar yönünüzü rizeye doğru çevirin hopaya doğru bakmaktan vaz geçin.Lütfen.
Pazar iki dilli olmanın verdiği engin kültürü iyi kullanmalıdır.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6286 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost