PAZAR'DA OKUL DUVARININ ÜSTÜ AĞAÇLANDIRILIYOR
Pazar Yaşar ve Medine Haberal İlköğretim Okulu altındaki duvar Pazar Meslek Yüksekokulu tarafından fidanlık yapılıyor.


05 Nisan 2012 Perşembe
Daha önce hem yetişkin hem de öğrencilerin yuvarlanarak yaralandıkları Pazar Haberal İlköğretim Okulu’nun altındaki duvarın üzerine ağaç fidanlarının ekimine başlandı.

Pazar Meslek Yüksekokulu Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümü öğretim görevlisi Mine Çilli tarafından projelendirilen alana, Of ilçesinden getirtilen çeşitli ağaç fidanları dikiliyor.

Pazar meslek Yüksekokulu personeli tarafından gerçekleştirilen dikim işlemlerini yerinde takip eden Haberal İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Sadık Hür, kendisinin de aynı yerden düşerek yaralandığını belirterek, "Okulumuzun denize bakan tarafında, karayolu yanında bulunan taş duvarın üzerini fidanlık yapıyoruz. Hem karayolu ve hem de okulumuzun çevresine ayrı bir güzellik katacak. Aynı zamanda bu alanda yaşanan düşme ve yaralanma olaylarına karşı ek bir güvenlik olacak. Fidanlar, okulumuz tarafından Of'tan getirildi. Peyzaj çalışması ise Pazar Meslek Yüksekokulu tarafından yapıldı. Mine hocamız özellikle ilgilendiler, kendilerine teşekkür ediyoruz. Yine yüksekokul personeli de fidan dikme işlemlerinde katkı sağladılar. El ele everip burada güzel bir fidanlık alan oluşturacağız" dedi.

 

Anahtar Kelimeler : Yaşar ve Medine Haberal İlköğretim Okulu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1515 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  34  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost