PAZAR'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ANT İÇTİLER
24 Kasım Öğretmenler Günü, Pazar’da düzenlenen etkinlikle kutlandı. Göreve yeni başlayan öğretmenler de yemin ederek mesleğe ilk adımı attılar.


24 Kasım 2011 Perşembe
Saat 13.00’da Hükümet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından tören, TOKİ İlköğretim Okulu salonunda devam etti.

Buradaki törene İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşiyan ile öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Depremde hayatlarını kaybeden öğretmenlerle ilgili slayt gösterisinin ardından, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını 39 yıllık öğretmen Mahir Menteşoğlu yaptı. Menteşoğlu, "Öğretmenlik, toplumlarda her zaman için yeri ve değeri izah edilemeyecek kadar çok önemli ve yüce bir meslektir. Ancak, eğitimin öneminin arttığı ve eğitim imkanlarının hızla geliştiği günümüzde, öğretmenin değeri bir kat daha artmıştır" dedi.

Emekli Öğretmen Zeki Üst ise yaptığı konuşmasında, Atatürk’ün, Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır sözlerini hatırlatarak şöyle konuştu: "Ben 33 yıllık öğretmenlik hayatımda öğrencilerime büyüklere saygı, küçüklere sevgi ve mert olmayı öğrettim. Onları zorlamadan, öğrenebilineceği kadarını öğretmeye çalıştım. Onlara bugün öğrenemediğinizi gelecekte öğrenebileceklerini, benim öğretmekte yetersiz kalabileceğim konuları, başka bir zamanda, bir başkasından ya da kendi kendinize, o bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda öğrenebileceklerini söyledim."

Okunan şiir ve kompozisyonların ardından Öğretmenler Günü dolayısıyla çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere plaketleri sunuldu.

Daha sonra göreve yeni başlayan öğretmenler yemin ederek mesleğe ilk adımı atmış oldular.


Anahtar Kelimeler : Öğretmenler gününde ant içtiler , öğretmenler günü etkinlikleri
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1793 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost