PAZAR'DA KÜLTÜR SARAYI AÇILMAYI BEKLİYOR
Yapımı tamamlanmasına rağmen hala açılamayan Pazar Kültür Sarayı önünde basın açıklaması düzenleyen STK üyeleri, tedirginliklerini dile getirdiler.


09 Ekim 2009 Cuma
NACİ GÜVEN - Pazaryeri mevkiinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan Pazar Kültür Sarayı’nın hizmete açılmaması ve başka amaçlar için kullanılacağı yönünde kamuoyunda başlayan tedirginlik üzerine bazı sivil toplum kuruluşları tarafından basın açıklaması yapıldı.

Pazar Kültür Sarayı önünde toplanan STK üyeleri adına bir basın açıklaması okuyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pazar İlçe Bakanı Reşat Kumbasar, toplumsal bozulmanın düzeltilmesinin kültürden geçeceğini belirterek, “İlçemizde yüksekokulun açıldığı bir dönemde yükseköğrenim ve ortaöğrenim gençliğinin kültürel faaliyetlerini sürdürebilecekleri ortam kültür merkezidir. Yarını düşündüğümüzde, yüksekokulun fakülteye dönüşmesi halinde artan öğrenci sayısını dikkate alarak bir kültür merkezi değil sosyal etkinlikleri yapabileceği birkaç kültür merkezine daha gereksinim duyulacağı düşünülürken, mevcut kültür merkezinin başka bir alana kaydırılmasının düşünülmesi, tarihsel bir kültür merkezi olan ilçemiz Pazar’a yakışmayacağı da bir gerçektir." ifadelerini kullandı.

Açıklamasını, "Kültür merkezimiz, kültürel gereksinimlere yanıt verecek şekilde sinema salonu, toplantı salonu, spor salonu olarak oluşturulmuştur." diye sürdüren Kumbasar, "Pazar’da bu şekilde dizayn edilmiş başka bir bina yoktur. Kültür Merkezi binamız bu anlamda vazgeçilmezdir. Şunu unutmayalım ki sağlıklı toplumları kültürlü toplumlar oluşturur. Yerel yönetime anlatmaya çalıştığımız konularda biz siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri olarak desteğimizin tam olduğunu kamuoyuna duyurmak isteriz. Kültür merkezinin yerel yönetim tarafından faaliyete geçirilmesini istiyoruz. Başka bir amaçla kullanılmasına kesinlikle karşı olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu konuda Pazar Belediyesi’nin duyarlı olacağını bekliyor ve diliyoruz. Pazar Belediyesi’nin bu yöndeki çalışmalarına destek vereceğimizi tekrarlıyoruz. Kültür merkezimiz kültür merkezi olarak kalsın ve faaliyetini sürdürsün.” dedi.


    
 
  ali caner bakoğlu (14.10.2009 15:17:57)
  bence cok guzel bı falıyet oldu kultur bınası ama yapıldıgı yerı kınıyoarum cunku belkı pazrın tam merkezıne dusunulmus ama merkezın yanı carsı bası denen mevkınen daha daraltımasına sebeb oldu suan ıcın baska bı sorun gormuyorum ınsll hepımız ıcın pazar halkı ıcın hayırlı bır proje olduguna ınanıyorum hepımıze hayırlı ve ugurlu olsun
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1505 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  12  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost