PAZAR'DA KİVİ VE ÇAY YETİŞTİRİCİLİĞİ SEMİNERİ
Pazar'da Toki İlköğretim Okulunca, Pazar Ziraat Odası ve Lipton Çay Fabrikalarının ortaklaşa hazırlamış olduğu ‘çay ve kivi yetiştiriciliği' semineri gerçekleştirildi.


06 Mart 2012 Salı
Okulun Konferans salonunda gerçekleştirilen OVELE ( Okul Veli El Ele) projesi kapsamında çay ve kivi yetiştiriciliğinde Kaliteli ürün ve bol kazanç elde etmek için yapılması gerekenler konusunda veliler bilgilendirildi.

Seminer Okul Müdürü Mustafa Duran'ın, her yaşta eğitimin önemini vurgulamasıyla başladı. Ardından Pazar Ziraat Odası Başkanı Nurettin İnce proje hakkında kısa bir bilgi verdi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Ziraat Mühendisi Emine Yıldız, toprak analizinin önemini vurgulayarak tarımla uğraşan vatandaşlarımızın mutlaka toprak analizi yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Ziraat Mühendisi Akar Şanal ise gübreleme konusunda bugüne kadar yapılan yanlış uygulamalar konusunda bilgi vererek toprak analizi sonucuna göre gübreleme yapmaları konusunda üreticileri bilgilendirdi.

Daha sonra Samsun Karadeniz Araştırma Enstitüsü'nden Dr. Kibar Ak, zararlılarla organik mücadele konusunda bilgilerini paylaştıktan sonra, Lipton Çay Fabrikası Çayda Sürdürülebilirlik Proje Koordinatörü Halil Sarı, sunumunu paylaştıktan sonra seminer tamamlandı.

Okul Müdürü Duran, seminerde veliler ile uzman kişilerin konuyla ilgili iletişimin sağlandığını ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti.

Duran, ayrıca sunumu gerçekleştiren kişilere çiçek takdiminde bulunarak, bu tür etkinliklere yıl boyunca devam edeceklerini belirtti.


Anahtar Kelimeler : TOKİ İlköğretim Okulu , Mustafa Duran
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5141 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  26  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost