PAZAR’DA KAN BAĞIŞI İLGİ GÖRMÜYOR
Rize'de Kızılay'ın kan bağışı kampanyası devam ederken, Pazar ilçesinde diğer ilçelere göre beklenen ilginin gerçekleşmediği belirtildi.


11 Ağustos 2009 Salı
NACİ GÜVEN - Rize Kan Merkezi ve Kızılay Pazar Şubesi'nin organizesiyle Pazar ilçesinde başlatılan kan bağışı kampanyası 2 gün devam edecek.

Pazar Merkez Camii önünde Kızılay'a ait tam teşekküllü otobüste devam eden kan bağışı kampanyasıyla ilgili açıklama yapan Dr. Mediha Koçak, ilk gün beklenen ilgiyi görmediklerini belirterek, “Rize’nin ilçeleri arasında kan bağışı kampanyasına en ilgisiz yer maalesef Pazar. Pazar ilçemizde beklediğimiz ünitede kan bağışı gerçekleşmiyor. 2 günlük çalışmamızda 60 ünite kan bağışı hedefliyorduk. Ancak ilk gün akşam saatleri olmasına rağmen henüz 10 ünite bile bağış gerçekleşmedi. Diğer ilçelerimize baktığımızda Pazar’da bir ilgisizlik göze çarpıyor. Burada toplanan kanlar sadece Rize’de değerlendirilmiyor. Diğer il ve ilçelere gönderiliyor. Pazarlı vatandaşlarımız şunu unutmasınlar, bu kanlar belki de başka bir memleket köşesinde yine bir başka hemşerilerinin canını kurtarabilir.” dedi.

Dr. Koçak, kan bağışı kampanyasının Çarşamba günü akşam saat 18.00’a kadar devam edeceğini kaydederek 18–65 yaş arası sağlıklı vatandaşların kan verebileceğini belirterek, ilgi ve destek beklediklerini ifade etti.
    
 
  sevim üçyıldız (14.08.2009 19:10:42)
  öncelikle kutlarım. sizleri ama kimse kan vermiyor galiba hayat kurtarmak çok güzel ama vermeyenler hiç düşünmüyor birgün bizimde anamız babamız hastaolur belkide çoçuğumuz hasta olur nerde bizim gençlikte
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1837 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  16  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost