PAZAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
İlçemiz Pazar’da 19 Eylül Gaziler Günü, Meydan Parkında düzenlenen törenle kutlandı.


19 Eylül 2015 Cumartesi
NACİ GÜVEN - Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Kaymakam Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Mustafa Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan Erer, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, daire müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Başçavuş Eriş Akşit, en büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün olduğunu söyledi.

Akşit, vatan savunmasında, şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram bulunmadığını belirterek, "Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir" dedi.

Tören, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Melih Taşçıoğlu’nun, günün anlam ve önemine ilişkin şiiri okumasının ardından sona erdi.

 


Anahtar Kelimeler : Gaziler Günü
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 2773 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost