PAZAR'DA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Pazar’da Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler becerilerini sergilediler.


03 Aralık 2014 Çarşamba
RAMAZAN YILDIRIM - Engelliler Günü dolayısıyla Pazar M. Akif Pirim Spor Salonu’nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Selçuk Aslan ve Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük de katıldı.

Engelli öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen programda ortaya renkli ve bir o kadar da anlamlı görüntüler çıktı.

Programda özellikle minik öğrencilerin sunumları ve becerileri izleyicilerin dikkatini çekerken engelli Seda’nın şovu ilgi odağı oldu.

Becerilerini ortaya koyan miniklere madalyaları protokol tarafından takıldı.

 


Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan yaptığı açıklamada, “Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmayıp sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Hiç bir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığı, her normal insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Engelli vatandaşlarımıza verebileceğimiz en büyük destek onlara saygı göstermek, onlarında toplumun eşit bir paydaşı olduğunu kabul ederek, dışlamamaktır. Bunun için de engellilere acıyarak değil belli imkanlara ulaşma hususunda önlerinde ki engelleri kaldırarak yardımcı olmalıyız. Engellileri toplumun ayrımcılığa uğrayan, dışlanmış bir kesimi olmaktan, birilerinin yardımına muhtaç olmaktan çıkarmalıyız. Özellikle şehirlerimizin mimarisini ve günlük kullanım alanlarımızı engelli vatandaşlarımızın da kendi imkanlarıyla ulaşım sağlamalarına imkan sunacak şekilde dizayn etmek zorundayız. Unutmamız gerekir ki engelli vatandaşlarımızın ayrı dünyaları yoktur. Bu dünya hepimizin. Bunu bilerek yaşayalım ve yaşatalım. Onların hayata bağlanmaları için bir elde biz uzatalım ve bütün engelleri beraber aşalım” dedi.
Anahtar Kelimeler : Engelliler Günü , Pazar Kaymakamlığı , Selçuk Aslan , Nimet Büyük
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 10037 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  13  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost