PAZAR'DA DÖRDÜNCÜ KÖPRÜ BİTMEK ÜZERE
Pazar’da Zafer Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesini birbirine bağlayacak olan Hemşin deresi üzerinde kurulan köprünün yapımında son aşamaya gelindi.


26 Aralık 2010 Pazar
CENGİZ YILDIRIM - Yapımına Ağustos 2010'da başlanan ve tamamlandığında Pazar Cumhuriyet mahallesi ile Zafer mahallesini birbirine bağlayacak köprünün inşaatı hızla devam ediyor.

Yakında hizmete girmesi planlanan ve Pazar'ın Hemşin deresi üzerindeki 4. geçişi olacak köprü, derenin her iki tarafında bulunan İmam Hatip lisesi ile Ahmet Mesut Yılmaz ilköğretim Okulu arasındaki mesafeyi de kısaltmış olacak. Hem yaya hem de araç trafiğine hizmet verecek şekilde inşa edilen köprü tamamlandığında bu mevkide bulunan iki mahalle arasındaki ulaşım sorunu da çözülmüş olacak.

Daha önce Hemşin deresi üzerinde Yüz evler mevkiinden karşı yöne yapılması düşünülen asma köprü projesinde bölgedeki nüfus oranı göz önüne alınarak Pazar yönüne doğru biraz daha kaydırılma şeklinde değişiklik yapılmış ve DSİ ile yapılan ortak çalışma neticesinde 62 metre uzunluğunda 11 metre genişliğinde olacak bu köprünün yapımına başlanmıştı.

Yapımı hızla devam eden köprü kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , Ahmet Mesut Yılmaz ilköğretim , İmam Hatip Lisesi
    
 
  Azmi Karadeniz (29.12.2010 00:39:15)
  Sanki sitenin masraflarını siz veriyorsunuz sanki sizin aidatınızla site ayakta duruyor da haberleri beğenmiyorsunuz.neyin haberini ariyorsunuz.siteye bak haberi oku,işinize bakın kardeşim.gerek varmı ileri geri konuşmaya
 
  cen53 (27.12.2010 13:54:58)
  burak sarıgüle cevap biz merkez olarak 4. köprü diyoz köprüleri sayarsan buraya sığmaz helbette köylerede köprü lazim ama merkezin trafik sıkışıyor her gecen gün arba saysı artıyor dımı kardeş biz lazim merkezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
  Burak Sarıgül (27.12.2010 13:00:52)
  Pazarlı size katılıyorum bizim lamgoda bile 2 tane köprü var onu unutmuşlar. oradanda hemşin deresi akıyor ve her iki yanı birbirine bağlıyor. Birde bu köprüyü kaçıncı haber yapıyorsunuz. bir bitsin bakalım o zaman yaparsınız. her haberde az kaldı bitiyo bizde bittik.
 
  pazarlı (27.12.2010 08:45:14)
  haber yapıyosrum diyemi haber yapıyorsunuz hemşin deresi üzerinde kaçtane köprü var
4 yazmışsınız sayın bakalım pazar hudutları arasında kaç tane var. Bizim köy yolunda bile bir kaçtane var
yani bizde karşı yöne geçip köyümüze gidiyoruz. Eğer pazar belediye hudutları diye yazmak istiyorsanız onu belirtseydini daha iyi olurdu. her önüne gelen haber yazarsa vay basının haline gelde inan baına.
 
  mehmet (26.12.2010 18:43:16)
  artik halisaha araba ilen gitmebize gerek çok güzel köprü oldu
 
  ali (26.12.2010 18:42:27)
  çok gülez oldu inş. erken biter
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7205 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost