PAZAR'DA DİN GÖREVLİLERİ BİR ARAYA GELDİ
Pazar'da din görevlileri, düzenlenen kaynaşma yemeğinde biraraya geldi. Programa çok sayıda davetli katıldı.


10 Ekim 2010 Pazar
Pazar Diyanet Sendikası tarafından tertiplenen ve Pazar Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen kaynaşma yemeğine Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, İlçe Müftü Vekili Sinan Böyüt, siyasi parti temsilcileri, davetliler, din görevlileri ve eşleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Diyanet Sen Pazar Temsilcisi Cemal Taşçı, Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla düzenledikleri programın amacının kaynaşma ve dayanışmanın artırılması olduğunu vurgulayarak, “Din görevlilerini bir haftaya sığdırmak elbette ki yeterli değildir. Bu hafta münasebetiyle daha yakından tanışmak, dayanışmayı sağlamak ana amaçtır” dedi.

Pazar ilçesinde de bir dönem görev yapan Güneysu Müftüsü Muhammet Yıldız ise programda yaptığı konuşmada, din adamı ifadesinin yanlışlığına vurgu yaparak, “Aslında biz hepimiz din hizmetlisiyiz. Bizden öncekiler bunu hep böyle görmüşlerdir. Biz de kendimizi din adamı değil, İslam dininin hizmetçileri olarak algılayıp; görev ve sorumluluklarımızı bu anlayış doğrultusunda yerine getirirsek çok daha faydalı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Diyanet Sen’in gerek Rize’de ve gerekse Türkiye’de yaptığı hizmetleri önemsediklerini belirterek konuşmasına başlayan AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, “Böyle bir sendikanın aktif çalışmaları, inanıyorum ki sizin bir meslektaşını olarak ülkemizin din hizmetlileri camiasında çok güzel gelişmelere vesile olacaktır. Bu sendikayı kuran ve benim de çok yakın dostum olan merhum Genel Başkan, Avukat Ahmet Yıldız’ı da rahmetle anıyorum. Onun başlattığı çalışmalar, bugün Diyanet camiasında çalışan tüm arkadaşların gerek özlük haklarının çok daha iyileştirilmesi ve gerekse sosyal haklarının çok daha iyi bir duruma getirilmesine önayak olmuştur” dedi.

Program Pazar merkez Camii İmam Hatip’i İbrahim Pişkin’in okuduğu Kur-an’ı Kerim tilaveti ile devam etti.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , din görevlileri , camiler , haftası
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8064 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  24  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost