PAZAR'DA DA OKULLARIN DERS ZİLİ ÇALDI
2010-2011 eğitim-öğretim yılı bugün Pazar’da da başladı. Yaklaşık 5 bin 62 öğrenci ile 405 öğretmen ders başı yaptı.


20 Eylül 2010 Pazartesi
NACİ GÜVEN - Öğrenciler üç ay süren yaz tatilinin ardından bugün, 17 Haziran 2011'e kadar sürecek yeni eğitim öğretim yılı maratonuna başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşayan, Pazar’da yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilçe genelinde 18 okulda yaklaşık İlköğretim okullarında 3 bin 262, Orta eğitimde bin 470, okul öncesinde 330 öğrenci ve 350 öğretmen ile 55 ücretli öğretmen yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla ders başı yaptıklarını söyledi.

Yeni eğitim-öğretim yılında ilçelerinde 2 yeni okul daha açıldığını ifade eden Yaşayan, ''Bu yıl tamamlanan Hüseyin Sarıoğlu İlköğretim Okulu eğitime açılacak. Bu okulumuzun iç donanımı tamamlanıp eğitime hazır hale gelerek geçici kabul çalışmaları yapıldı. Sadece çevre düzenlenmesi kalmıştır. Onun da bu ay içerisinde ihalesi yapılacak. Ve 1 ay gibi bir zamanda çevre düzenlemeleri tamamlanmış olacak. Ayrıca yine bu yıl Pazar Anadolu Öğretmen Lisesini Atatürk Lisesi binasında geçici olarak eğitim-öğretime açmış bulunuyoruz'' diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , okul , Pazar Atatürk Lisesi , Pazar Anadolu Öğretmen Lisesi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 13041 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  21  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost