PAZAR’DA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI
Pazar'da Çanakkale Zaferi'nin 96. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.


18 Mart 2011 Cuma
NACİ GÜVEN - Eski Hükümet konağı önündeki törene, İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ömer Kodoman, Cumhuriyet savcısı Eyüp Göğüs, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Baştopçu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsicileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na Kaymakam Güney, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Kodoman ve Belediye Başkanı Basa çelenk sunmasının ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Tören, J Başçavuş Fırat Kozan’nın günün anlam ve önemini vurgulayan konuşması ve Polis Memuru Burak Teber’in şiir okunmasının ardından sona erdi.

Gün nedeniyle Veysel Vardal İlköğretim Konferans Salonu'nda da Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı İstiklal Marşının kabülü temsilen canlandırıldı ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca Veysel Vardal İlköğretim Okulu öğrencisi Yasemin Tikbaş, Çanakkale şehitlerini anma yarışmasında birincilik elde ettiği şiirini okudu.

Daha sonra Kaymakam Güney ve beraberindeki heyet İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Erol Baştopçu’yu makamında ziyaret etti.

Garnizon komutanlığı ile İlçe Emniyet müdürlüğünün görevlendirdiği personel ve İlçe Müftüsü birlikte şehit mezarları ve aileleri de ziyaret etti.


Anahtar Kelimeler : Çanakkale Şehitleri , 18 Mart , Pazarda Çanakkale töreni
    
 
  Hayrettin OĞUZ (zelekli) (19.03.2011 09:03:13)
  (Tüm Çanakkale şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Değerli gençler; 1915 Yılında Sivas lisesi son sınıf öğrencilerinin tamamı gönüllü olarak Çanakkale savaşına katılmışlar ve sınıfın tamamı orada şehit olmuştur. Bu topraklar üstünde adım atarken aklımızdan hiç çıkarmamamız gerekir mekanları cennet olsun )
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6596 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  25  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost