PAZAR'DA AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ
Pazar’da Aile Sağlık Merkezi bünyesinde, 6 ve 9 numaralı aile hekimliği poliklinikleri hizmete açıldı.06 Nisan 2009 Pazartesi

NACİ GÜVEN - Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa'nın açılışını gerçekleştirdiği, eski belediye iş hanının giriş katındaki aile hekimliği biriminde, sağlıkla ilgili her türlü danışmanlık hizmeti verilecek. Poliklinikten SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve diğer sağlık güvencesi olan herkes yararlanabilecek.

Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, ilk açılış kurdelesini meslektaşlarının biriminde yaptığı için ayrı bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Aile hekimliği polikliniği, birinci basamak sağlık kuruluşlarına yol gösterecek bir birimdir. Pazar'a hayırlı olsun” dedi.

6 numaralı aile sağlığı birimi Doktoru Şenol Kaya, Pazar'ın mahalle ve köylerinden 3 bin 200 kişiden sorumlu olacaklarını belirterek, “Birimimizde pansuman odası, gebe odası, bekleme salonu ve 2 doktor odası bulunuyor. Burada muayene, pansuman, enjeksiyon, kan alma ve aşı gibi hizmetler sunacağız. Günde ortalama 40–45 hastaya rahatlıkla bakabileceğiz. Bölge olarak Irmak köyü, Boğazlı köyü, Yemişli köyü, Kirazlık mahallesi, Toki evleri ve Handağı köyündeki vatandaşlara hizmet vereceğiz ” diye konuştu.

9 numaralı aile sağlığı birimi Doktoru Dursun Ali Kaba ise 3 bin 400 kişiden sorumlu olacağını belirterek, “Zafer mahallesi, Hamidiye, Dernek köyü, Şehitlik köyü, Derebeşı köyü, Sahil köy, Kayabaşı köyü ve Tektaş köyündeki vatandaşlarımıza burada en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5494 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost