PAZAR'DA 19 MAYIS COŞKUSU
Pazar'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
19 Mayıs 2009 Salı

NACİ GÜVEN - Kutlamalar Saat 09.00'da Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başlandı. Etkinliklere saat 10.00'da İlçe Stadyumunda devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kaymakam Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Akif Şahin ve Belediye Başkanı Ahmet Basa, halkın, öğrencilerin Gençlik ve Spor Bayramlarını kutladılar.

Günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmayı Pazar Atatürk Lisesi öğretmenlerinden Zelal Çeliker yaptı. Gençliğe hitabe ve gençlik marşları da öğrenciler tarafından okundu.

Yapılan tören geçişinin ardından da öğrenciler hazırladıkları gösterileri sundu. Pazar Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösteisinin sunumuyla devam etti. Son olarak tekvando sporcularının gösterisi ilgiyle izlendi.

Ayrıca kız öğrencilerin bin 300 ve erkek öğrencilerin bin 500 metre koşu müsabakaları yapıldı. Kızlarda Pazar Kız Meslek Lisesi öğrencilerinden Asbuhçe Şentürk birinci gelirken, erkeklerde Pazar İmam-Hatip Anadolu Lisesi öğrencisi Mustafa Alpay birinci oldu.

Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Sezgin, Garnizon komutanı Şahin ve Belediye Başkanı Basa birlikte verdiler.

Tören, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü karması ile Pazar şöhretler karması arasında yapılan futbol maçının ardından sona erdi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3952 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost