PAZAR'DA 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 73. yılında ilçemiz Pazar'da düzenlenen törenle anıldı.


10 Kasım 2011 Perşembe
Hükümet Meydanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Kodoman, Belediye Başkan Vekili İlhami Günaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Eyüp Göğüş, Emniyet Müdürü Hasan Muhteşem Tonbalak, Pazar Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şengül Alpay Karaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşıyan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri,öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Güney, Garnizon Komutanı Kodoman ve Belediye Başkan Vekili Günaydın tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı yarıya indirildi.

Anma programına daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda devam edildi. Pazar Atatürk Lisesi tarih öğretmeni Murat Gençcelep, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Pazar Atatürk Lisesi korusu tarafından Atatürk'ün sevdiği türküler seslendirildi ve oratoryo sunuldu. Tören 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.


Anahtar Kelimeler : 10 kasım , Mustafa Kemal Atatürk , Atatürkü anma töreni
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5947 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost