PAZAR'A DÖRT YILLIK YÜKSEKOKUL
Pazar'da Fakülte kurulması için ilçede oluşturulan heyet Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'ı ziyaret etti.


25 Temmuz 2011 Pazartesi
Pazar Meslek Yüksek Okulu'nun yerine fakülte ve dört yıllık Yüksekokul açılması için, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız, Pazar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Şengül Alpay, Pazar İlçesi Eğitim Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ile sivil toplum örgütleri başkanlarından oluşan 15 kişilik heyetle birlikte rektöre ziyarette bulundular.

Pazar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Şengül Alpay okulla ilgili bilgiler verdikten sonra, yapılanlar, yapılacaklar ile eksiklerin ve sorunların çözümü görüşüldü.

Pazar İlçesi Eğitim Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun ise Meslek Yüksekokulunun katılımcı yönetim anlayışı, araştırma ve uygulamayı öne çıkaran ve öğrenci odaklı eğitimi benimseyen genç, dinamik, güçlü bir öğretim kadrosu ile Fakülte için hazır olduğunu söyledi.

Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, Pazar Meslek Yüksek Okulu'nun yerine şu anda açılması düşünülen ancak YÖK tarafından sıcak bakılmayan fakülte yerine önce 4 yıllık yüksekokul'un açılmasının düşünüldüğünü söyledi.

Yılmaz, YÖK'ün şimdilik ilçelere fakülte için sıcak bakmadıklarını belirterek, "Pazar'a yüksekokul'un kurulmasında emeği geçenlere öncelikle teşekkür ederim. İyi niyetle yola çıkılmış ve kurulmuş. Şimdi biz ortak hareket adına acele edipte geçmişte yaptığımız yanlış adımları atmayalım. Bilinçli adım atalım ve öyle ilerleyelim. Önce 2 yıldan 4 yıla geçiş yapalım. Bölgeye katma değer kazandıralım. Çay eksperliğini Pazar'a vermek istiyorum. Üniversite de ziraatla ilgili olan bölümleri de Pazar'a çıkartmak istiyorum. Ayrıca likapa yetiştirme müdürlüğünün de Pazar yüksekokuluna bağlı olarak daha iyi yürütüleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Daha sonra heyet Rize Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. İbrahim Yerebakan'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.


Anahtar Kelimeler : Pazar Meslek Yüksek Okulu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7040 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  32  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost