PAZAR ZİRAAT FAKÜLTESİ İÇİN DESTEK ÇALIŞMALARI
İlçemiz Pazar'da Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulması yönündeki kararın YÖK tarafından da onaylanmasının ardından çalışmalar çok yönlü olarak devam ediyor.


01 Mart 2012 Perşembe
Başbakan Erdoğan'ın talimatlarıyla Pazar'da Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulması kararından sonra, Pazar Eğitim-Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği altyapı hazırlıklarını hızlandırıldı.

Pazar Eğitim-Üniversite Birimleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Uzun, 2013 yılında öğrenci almaya başlayacağını tahmin ettikleri fakültenin alt yapısını sağlam kurmak için şimdiden hazırlıklara başladıklarını ifade ederek, "İlk olarak yüksekokul güzergâhında sıkıntı olarak önümüze konulan toplu taşıma olayını çözüme kavuşturduk. Bu alanda artık tabelalı toplu taşıma araçları seferlerini sorunsuz şekilde sürdürüyorlar. Biz bununla da yetinmedik ve dernek olarak buraya bir toplu taşıma otobüsü satın aldık. Şu anda aracımızın son kontrolleri yapılıyor ve yakında bu güzergâhta ücretsiz şekilde öğrencilerimize toplu taşıma aracı olarak hizmet verecek" dedi.

Başkan Uzun, aracın alımında Pazar esnafının da katkı sağladığını ifade ederek, ayrıca Çaykur’un da reklam katkısı olacağını söyledi.

Konuyla ilgili dernek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çaykur Hemşin Organik Çay Fabrikasını ziyaret edip destek istediklerini kaydeden Başkan uzun, "Dernek adına almış olduğumuz aracın şu an revizyonu yapıldı. Öğrencilerimizi taşıyacak olan aracımızın bir bölümüne yüksekokulumuzun fotoğrafını koyacağız. Diğer bölümüne ise fakültemizle ilgili olduğu için Hemşin Organik Çay Fabrikasının reklamını almak üzere fabrikamızı ziyaret ettik. Alınacak reklamın gelirleri ise okulumuzun ihtiyaçlarında kullanılacak" diye konuştu.

Çaykur Hemşin Organik Çay Fabrikası Müdürü Erdoğan Pınar ise Pazar İlçesinde kurulması kararlaştırılan Ziraat ve Doğa Bilimler Fakültesinin hayırlı olmasını dileyerek, "Biz bu sacayağın teknik tarafını temsil ederken, okulumuz ise akademik tamamlayıcısıdır. Hemşin Organik Çay Fabrikası’nda 2009 yılından bu yana müdürlük yapıyorum. İlk kez böyle hayırlı bir iş için sizden talep geldi. Bir ziraatçı olarak sizlere dolayısıyla okulumuza her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazırız. Siz de biliyorsunuz ki reklam konusunda tasarruf sahibi Çaykur Genel Müdürlüğü’dür. Sizin bu talebinizi ben Genel Müdürlüğümüze ileteceğim ve de konunun takipçisi olacağım. Bizim için de bulunmaz bir fırsat taşıyan bu güzel girişimin olumluya dönüşmesi için her türlü gayreti göstereceğim. Okulumuza sadece reklamla değil uygulama alanlarıyla da her türlü katkıyı vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Müdür yardımcısı Rahmi Birben ise aynı temennilerde bulunarak, "Bir Pazarlı olarak sizleri kutluyorum. Biz de elimizden ne geliyorsa onu yapmaya hazırız. Uzun yıllar özlemle beklenen fakülte nihayet onaylandı. Bu Türkiye'de emsali az olan bir bölümdür. O yüzden tüm Pazarlılar bunun kıymetini bilsinler. Reklam için fabrika olarak her türlü yardıma hazırız" dedi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Meslek Yüksek Okulu , Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi , Erdoğan Pınar , Rahmi Birben , Abdullah Uzun
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 7681 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost