PAZAR YENİ İLKÖĞRETİM OKULUNA KAVUŞUYOR
Pazar eski cezaevi alanında yapımı uzun zamandır gündemde olan ilköğretim okulunun projesi tamamlandı. Okul, yeni öğretim yılına yetiştirilecek.


29 Nisan 2011 Cuma
Pazar Mahallesi'nde yıkılan cezaevi arsası üzerine yapılması planlanan ilköğretim okulunun projesi bitirildi.

Yöresel mimariye uygun ahşap desenli yapısı ile dikkat çeken ilköğretim okulu, 2 bin 756 metrekare alanda kurulacak.

16 derslik olarak tasarlanan okulun giriş katında anaokulu sınıfları da yer alacak.

Eğitim alanında Pazar'da önemli fiziki yapılanma içerisinde girildiğini ifade eden AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, "İlçemizde eğitim ve öğretimde çıta hızla yükselmektedir. Burada eğitim kalitesinin yükselmesi elbette ki eğitim kadrosunun düzgün işler yapmasıyla alakalı. Bizim hükümet olarak görevimiz ise eğitimin sağlıklı ve modern, çağın yenilikleriyle donatılmış mekânlarda yapılmasını sağlamaktır. Pazar Mahallesi'nde projesi tamamlanan ve 2011-12 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan okulun devreye girmesiyle, Haberal İlköğretim okulumuzun kapasitesi de normale dönmüş olacak. Aynı zamanda Ahmet Mesut Yılmaz ve Ahmet Tahtakılıç İlköğretim okullarının kısmi yoğunluğu da hafiflemiş olacak. Böylece ilköğretim okulları konusunda fazla sıkıntının olmadığı ilçemizde çok daha kaliteli eğitim verilecek" dedi.

Başkan Yıldız, Hemşin yolu üzerinde yapılacak olan Endüstri Meslek ve Denizcilik Lisesi'nin ise 2011 yılı yatırım programına alındığını da kaydederek, "Bu lisemiz 10 bin 541 metrekare alanda 16 derslik ve 4 atölyesi, çok amaçlı odaları ile modern bir okul olacak. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okulumuza kapalı spor salonu dahil edilmesi için de müracaat yapılmış olup, proje üzerinde revizyon için görüşmeler devam etmektedir" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Pazar ilköğretim okulu
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3242 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost