PAZAR TİCARET ODASI'NDAN ÇAĞRI
Pazar Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle ortak düzenlenen "Girişimcilik Eğitimi" semineri verilecek.


24 Haziran 2011 Cuma
Pazar'da iş arayan, iş kurmak ve işini geliştirmek isteyen KOBİ'ler için önemli bir adım atılıyor.

İş-Kur, KOSGEB ve Pazar Ticaret Odası ortaklığı ile hazırlanan Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimciği Destekleme Projesi ile Pazar'da da istihdama yeni bir açılım getirilmesi hedefleniyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere toplam 1,5 ay, haftada 2 gün sürecek bir kurs düzenlenecektir.

Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Neşet Çakır, yaptığı açıklamada, İŞKUR ve KOSGEB'in ortak projesi ile ilçelerinde girişimcilik destek programı kapsamında yeterli katılım olduğunda toplam 6 hafta, haftada 2 gün sürecek bir kurs düzenleyeceklerini belirterek, "Planlanan kursa 25 kursiyer hedef koyduk. Kursa katılmak için 18 yaşından büyük ve en az ilkokul mezunu olmak yeterlidir. Kursiyerlere günlük 15 lira ücret ödenecektir. Kurs sonunda kursiyerlere sertifika verilecek olup, yeni girişimciler alınan bu sertifika ile KOSGEB ‘in vereceği kredilerden faydalanabilecektir. Kursa katılmak veya bilgi almak isteyenlerin 30 Haziran 2011 tarihine kadar Pazar Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat etmeleri gerekmektedir" diye konuştu.


Anahtar Kelimeler : Pazar Ticaret ve Sanayı Odası , Neşet Çakır
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1848 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  27  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost