PAZAR MYO İÇİN MÜJDELİ HABER
Uzun bir süredir 2009- 2010 Öğretim yılında eğitime açılması için çalışılan Pazar Meslek Yüksekokulu için nihai karar YÖK’ten çıktı


23 Mayıs 2009 Cumartesi
Pazar Yüksek Okul Derneği Başkanı Abdullah Uzun, Pazar Meslek Yüksekokulu'nun tercih listesine girdiğini belirterek, “Uzun ve yorucu bir çalışmadan sonra nihayet emeklerimiz boşa çıkmadı. İlçe Kaymakamlığı, sivil toplum örgütleri ve esnafımızın maddi-manevi destekleriyle mutlu sona ulaştık. Bu 30 yıllık özlemin sona ermesidir. Geçmişi burada yargılamak istemem. Bizim işimiz yüksekokulu bir an önce fakülteye çevirmektir. Bunun için işimiz çok, yolumuz ise az. Zamanımızı çok ekonomik kullanmak zorundayız. Yüksekokula ait yurt ihalesi de sonuçlanmıştır. Önümüzdeki günlerde işi alan müteahhit göreve başlayacaktır." diye konuştu.

"Pazar halkını okuluna sahip çıkmaya davet ediyorum" diyen Uzun, "Rize Üniversitesine bağlı Pazar Meslek Yüksekokulu'nun Peyzaj ve Süs Bitkileri, Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ile Arıcılık programlarına 40'ar öğrenci olmak üzere toplam 120 kayıt yapılacak. 2009–2010 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alınması hususu 21 Mayıs 2009 tarihinde YÖK Genel Kurulu'nda kabul edilmiştir. Okulumuza ve yöremize hayırlı ve uğurlu olsun. Bugüne kadar yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1467 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2019  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  37  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost