PAZAR MHP'DEN BAŞBAKANA MEKTUP
Milliyetçi Hareket Partisi Pazar ilçe teşkilatı yeni çay kanunu tasarısı hakkında düzenleyecekleri panel öncesi bir açıklamada bulundu.


20 Ocak 2010 Çarşamba
NACİ GÜVEN - Pazar öğretmenevinde Pazar günü saat 15.00’da yapılacak olan panel öncesinde Pazar MHP ilçe binasında bir basın açıklaması yapan Başkan Ziya Üstbaş, bölgenin yegâne ekonomik ürününün çay olduğunu belirterek, “Bugün ülkemizin hangi bölgesine giderseniz gidin, Rize denilince kişilerin ilk aklına gelen şey çaydır. Maalesef 1994 yılında günümüze kadar özelleşti, özelleşecek ayak oyunları ile halkımızı alıştırma tekniğiyle günümüze kadar gelmiştir. Üzülerek söylemek istiyorum ki, Yeni hazırlanan çay tasarısının Ocak ayı sonu ve Şubat ayı başlangıcında mecliste kabul edilmesinden sonra, Rizelinin yani biz çay üreticilerinin yapabileceği hiçbir şey kalmayacaktır” dedi.

Tasarı meclise gitmeden önce seslerini tüm ülkeye duyurmak istediklerini ifade eden Üstbaş, “ Bu amaçla bugünden itibaren Başbakanımıza imzalı mektup kampanyasını başlatıyoruz. Akabinde 24 Ocak Pazar günü saat 15. 00’da geniş kapsamlı çay paneli düzenleyerek, Çaykur’umuzun özelleştirilmemesi konusunda ki dik duruşumuzu herkese göstereceğiz. Renk, rozet, parti ayırımı yapmaksızın tüm Pazarlı hemşerilerimin ortak paydamız olan çayımıza sahip çıkacağına olan inancım tamdır. Bu vesile ile tüm Pazarlıların panele katılarak destek vermelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1434 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost