PAZAR MESLEK LİSESİ'NİN BARAJ GEZİSİ
Pazar Meslek Lisesi tarafından Öğrencilerin Mesleki eğitimleri için Artvindeki barajlara gezi tertiplendi.


20 Nisan 2011 Çarşamba
Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Elektrik Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanlarında Artvin ilinde bulunan barajlara mesleki gezi düzenledi.

Pazar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Elektrik Teknolojisi ve Makine Teknolojisi Alanları öğrencileri Okul Müdürleri İlhan Kurt ile öğretmenleri Servet Sunay Varan, Mustafa Sarıbaş, Yunus Kırıl ve Halil Rahman Birlik eşliğinde Artvin ilinde bulunan Borkça Hidro Eletkrik Santrali ile yapım aşamasında bulunan Deriner Barajlarını gezerek meslekleriyle ilgili bilgi edindiler.

Okul Müdürü İlhan Kurt, öğrencilerinin elektrik santrallerinde kullanılan elektrik üretim sistemlerinin ve makinelerinin yerinde görmelerini sağlamak amacıyla barajlara mesleki gezi düzenlediklerini söyledi. Kurt, "Bu tür geziler öğrencilerimizin iş dünyasına atılmada cesaretlerini artırıcı, onların kendi güvenini sağlayıcı ders dışı faaliyetlerdir. Aynı zamanda da elektrik üretimi hakkında da birinci elden bilgi edinmelerini sağlamış olduk. Bu anlamda bu gezilerin sürekliliği sağlanacak ve her bolümüz içinde bu tür geziler düzenlenecektir. Ayrıca burada bir poşet üretim fabrikasını da öğrencilerimize gezdirdik" dedi.


Anahtar Kelimeler : Pazar Endüstri Meslek Lisesi , Artvin Gezisi , Baraj Gezisi
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 5324 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  19  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost