İste Biz de Varız" girişimcilik yarışmasında "Dantalet" adlı projeyle finale kaldı." /> PAZAR KIZ MESLEK LİSESİ FİNALDE
 
                       
 

PAZAR KIZ MESLEK LİSESİ FİNALDE
Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi "İste Biz de Varız" girişimcilik yarışmasında "Dantalet" adlı projeyle finale kaldı.


31 Mart 2011 Perşembe
Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü (KTÖGM) ve Bristish Council Türkiye arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen "İşte Biz de Varız" girişimcilik ve yenilikçilik yarışmasının 3'ncüsü Trabzon'da yapıldı.

Meslek Liseliler Girişimcilik Yarışması Bölge Finaline katılmaya hak kazanan Pazar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencilerinin yaptıkları "Dantalet" adlı proje 20 proje arasından sıralama yapılmadan seçilen 7 proje arasına girdi.

Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri diğer iki bölgeden de seçilecek 7'şer projenin katılmasıyla toplam 21 proje ile İstanbul'da yapılacak olan Türkiye Finalinde İngiltere'ye gitmek için yarışacak.

Projenin koordinatör öğretmeni Semra Esin, projeyle ilgili olarak şunları kaydetti: "Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarımızı yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak, işlemelerin ev tekstili ve ev aksesuarları dışında da kullanılabileceğini göstermek için öğrencilerimiz Büşra Kaptan, Ayla Taşkıran, Merve Saymaz, Elvan Demirel, Çağla Beyza Kantoğlu ile birlikte bir dantelet tasarladık. Bu tasarıda geleneksel Türk nakışlarını kullanarak ayakkabıcılık sektörüne yeni bir boyut kazandırmayı amaçladık."

 


Anahtar Kelimeler : Pazar kız meslek lisesi , İşte Biz de Varız , Dantalet
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 6975 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost