PAZAR KAYMAKAMI ESNAFI DİNLEDİ
Pazar Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nı ziyaret eden ilçe kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı.


23 Şubat 2010 Salı
Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Pazar Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Turgut Sağbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin hazır bulunduğu ziyarette esnafın sorunları dile getirildi.

Oda Başkanı Turgut Sağbaş, dünyada yaşanan krizin ilçedeki esnafı da zor durumda bıraktığını belirterek, kredi yoluyla sıkıntılarını giderme yoluna giden işyeri sahiplerinin zamanla çaresizliğe düştüğünü ifade etti.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise Pazar’ın köklü bir esnaf geleneği olduğunu ifade ederek, “Ticaret anlayışı artık kendini yeniledi. İnsanlar işyerlerine gittiklerinde keyifli bir alışveriş yapmak istiyorlar. İlçemizde benim göreve başladığım bu kısa süre içerisinde gözlemlediğim, karmaşık bir şehir yapısı içerisinde maalesef birçok esnafımız da dağınık şekilde ticaret yapmaya çalışıyor. Şehir bir yere tıkanmış ve genişleme alanları da lüzumsuz işgallerle ya yok edilmiş ya da atıl bırakılmış. Bu çarpıklığın modern bir planlama ile düzeltilip esnafımızın daha rahat ve modern şartlarda işletmecilik yapması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Görüşmede; ilçedeki yüksek işyeri kiralarının maliyetleri artırması, merkezde kümeleşen büyük marketlerin küçük esnafa olan olumsuz etkileri ile seyyar satıcıların meydana getirdiği haksız rekabet ve açıkta satılan gıdalarla ilgili yaşanabilecek olumsuzluklar da gündeme gelerek değerlendirildi.

Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, esnafın ilçedeki işleyişin ana noktası olduğunu belirterek bu konuda istişarelerin devam edeceğini kaydetti.


    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1619 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  22  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost