PAZAR CHP'DEN 'KADINA ŞİDDET' BASIN AÇIKLAMASI
Pazar'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kadın Kolları, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' nedeniyle İlçe Binası Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.


25 Kasım 2011 Cuma
Düzenlenen toplantıya İl Genel Meclis Üyesi Erdal Biber, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Pazar CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Memoğlu, ne yazık ki, yaşadığımız 2011 yılında da kadına yönelik şiddet, çocuğa yönelik şiddetle birlikte dünyanın en yaygın insan hakları ihlali olduğunu söyledi.

Memoğlu, yaptığı açıklamasında, bütün dünyada kadınların, kadın oldukları için şiddete uğradığını belirterek, "Ülkemizde kadına yönelik şiddet yaygın ve günlük gerçeklerimizden biri haline gelmiş. Binbir türlü gerekçeyle öldürülenler, fiziksel şiddete, cinsel şiddete uğrayanlar, uzun yıllar gazetelerin üçüncü sayfasında haber oldular. 25 Kasım üçüncü sayfa haberlerini hem ülkemizde hemde dünyada temel sorun olarak fark etmenin ve buna karşı politikalar geliştirilmesi talebinin başlıca kaldıraçlarından biridir" dedi.

Kadına karşı şiddetin öncelikle bir zihniyet sorunu olduğunu ifade eden Memoğlu, "Kadına şiddetin asıl nedeni mevcut siyasi iktidarın kadına bakış açısında yatmaktadır. Kadını ikinci sınıf vatandaş gören, üç çocuk doğur önerisiyle evine kapatan, toplumsal yaşamın dışına iten anlayış iktidardan uzaklaştırılmadıkça kadına şiddet durmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için geliştirilen uluslar arası ve ulusal hukukun samimi sahibi ve takipçisi olacaktır. Bu sorun ortadan kaldırılıncaya kadar da bu tavrını karalı bir biçimde sürdürecektir" şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Cumhuriyet Halk Partisi , Kadına , Kadına Yönelik Şiddet
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 4685 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2018  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  18  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost