PAZAR CHP'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI
Olağan kongrede yeniden CHP Pazar İlçe Başkanlığı'na seçilen Reşat Kumbasar, yeni yönetiminde görev dağılımını yaptı.


05 Şubat 2010 Cuma
17 Ocak 2010 günü yapılan Cumhuriyet Halk Partisi olağan ilçe kongresinde Reşat Kumbasar’ın başkanlığında oluşan yeni yönetim toplanarak kendi arasında görev bölümü yaptı.

İlçe Sekreterliğine; N. Kemal Basa, İlçe Saymanlığına; Osman Özer, İlçe Eğitim Sekreterliğine; M. Bayram Telatar’ın getirildiği CHP Pazar İlçe Teşkilatı'nda Sedat Alptekin, Osman Asan, Gazi Arslan, Güzin Bayraktar, Nesrin Mollamehmetoğlu, Mehmet Akbaş ve Sultan Hacıoğlu da Yönetim Kurulu Üyeleri olarak görev aldı. Ayrıca, yeni yönetim kurulu; Özgür Seçer’in, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak görevine devam etmesi yönünde karar aldı.

CHP Pazar İlçe Başkanı Reşat Kumbasar, parti olarak Pazar’ın yerel sorunları yanında genel siyasette de halk ve ülke için fayda getirecek çalışmalar yapacaklarını belirterek, “Büyük Önder M. Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Mücadelesi sonucunda kurulan devletimizin ilk ve kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda ülkemizi geleceğe taşımaya çalışacağız. Biz ilçe yöneticileri hiçbir kişisel çıkar gözetmeden özveri ile çalışarak ülkemizin uygar dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için çok uluslu emperyalist güçlerin bölgemiz ve ülkemiz üzerinde kurmak istedikleri tahakküme karşı halkı bilinçlendirme ve örgütleme mücadelesi vereceğiz. Siyaset; toplum ve insanlığa hizmet için kullanılması gereken bir yönetim sanatıdır. Bir farklı anlamda siyaset; çözümsüzlük değil karşılaşılan her sorun karşısında çözüm üretme yeteneğidir. Siyasette üretmeyenler; siyaseti ve siyasetin değerlerini tüketirler. Doğruları söylemek; Türkiye’yi korumaya, kalkındırmaya, sosyal adaleti sağlamaya, ülkeyi geleceğe taşımaya yetmiyor. Halkın, gücünü Cumhuriyet Mitinglerinde değil, sıcak siyasete akıtması gerekiyor. Biz CHP olarak; yeni, güçlü, çarpıcı bir programla toplumun karşısına çıkmalıyız. Genç, bilgili, donanımlı, ilkeli ve düzeyli kişilerden oluşan adaylar belirlemeli, dinamik bir tablo oluşturmalıyız. Seçimlerde yapılacak olası usulsüzlüklere karşı hazırlıklı olmalıyız. Halkın sorunlarına eğilmeli, çözüm yolları aramalı, halkla bütünleşmeliyiz. Amacımız halkımızın tamamına refah getirmektir. Refahın toplumun tamamına yayılmasını sağlayacak çalışmaları yapmalı bu şekilde iç barışı ve sosyal adaleti güçlendirmeliyiz. İlk seçimlerde iktidar partisinin büyük oy kaybına uğrayacağı nerdeyse kesin gibi görünüyor. Şimdiye kadar yapılan yolsuzlukları, haksız atamaları, rüşvet ve suçları takip eden bir komisyon oluşturulmalı, halkın özlediği umut ve beklentilere yanıt verilmelidir. Haksızlıkların ve yanlışlıkların önleneceği sözü verilmelidir. Halkımız şunu unutmamalı; bu ülke AKP’yi dört yıl daha kaldıramaz. Ülkeyi bulunduğu kaygan zeminden kurtarmak halkımızın oyları ile gerçekleşecektir.” dedi.
    
 
  M.Namık KARTAL (07.02.2010 18:00:28)
  Pazar da yapılan Tekel işçilerine destek konuşmalarında siz CHP yönetimini görmek isterdim,yoksa yanılıyormuyum.Lütfen bu gibi durumlarda öncülük yapın.Halk la iç içe olmanızı ve destek vermeniz bizi sevindirir diyor kolay gelsin ÇOLİNA
 
  M.Namık KARTAL (07.02.2010 17:52:07)
  öncelikle yeni yönetim kurulunuzu kutlar çalışmalarinizda başarilar dilerim.Cumhuriyet değerlerine sahip çikacağinizi umut eder,kadronuzu bayan ağirlıkli oluşturduğunuz için ayrıca sizi kutlarım.Biz Sariyer de çok iyi çalışmayla bu işi başardık.Sizden daha iyi çalışmalar bekliyoruz. ÇOLİNA
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 1562 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  23  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost