PAZAR BELEDİYESİ BORÇLARI YAPILANDIRIYOR
Pazar Belediyesi torba yasasının yürürlüğe girmesi ile borçları yeniden yapılandırıyor.


09 Mart 2011 Çarşamba
NACİ GÜVEN - Belediye Gelir ve Tahsilât Şefi İlhan Bozacı, bu yasadan yararlanmak isteyen borçlu abonelerin 2 Mayıs 2011 tarihine kadar belediyemiz gelir ve tahsilât müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Bozacı, “Kanundan faydalanmak isteyen vatandaşların ödenmemiş bulunan anapara alacaklarına daha önce uygulanan gecikme zammı ve faizler askıya alınacağını, ödenmemiş anaparanın tamamına da TEFE/ÜFE oranı uygulandıktan sonra bulunan miktara peşin ödeme halinde herhangi bir faiz uygulanmayacaktır. Yeniden yapılandırılmış olan alacağın taksitle ödenmek istenmesi halinde yapılandırılmış olan alacak, kanunun belirttiği oranda katsayı ile çarpılıp bulunacak miktar eşit taksitlere bölünerek ödeme planı hazırlanacak”dedi.

Borçlu aboneler için 6, 9,12 ve 18 ay olmak üzere eşit taksitlerde, 6 eşit taksit için 1,05, 9 eşit taksit için 1,07, 12 eşit taksit için 1,10, 18 eşit taksit için 1,15 fark uygulanacağını aktaran ve daha uzun süreli taksit yapılmayacağını da dile getiren Bozacı, taksitlendirme yapan abonenin ikiden fazla taksit ödemediği taktirde kanundan faydalanamayacağını ve kanundan önceki uygulamaya dönüleceğini de ifade etti.

Bu kanundan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru süresini kaçırmamaları gerektiğini anlatan Bozacı, "Kanundan faydalanmak isteyen vatandaşların peşin ödeme seçeneğini tercih etmelerini öneriyoruz. Zira alacak yapılandırıldıktan sonra taksitlendirilmesi halinde tekrar bir katsayı uygulanmakta ve borç miktarı da artmaktadır. Kanundan faydalanılarak ödeme planı çıkarıldıktan sonra bu plana uyulmayarak taksitlerin aksatılması halinde kanundan önceki gecikme zammı ve faiz uygulamasına dönüleceği için vatandaşların büyük maddi kayıplara uğramamak amacıyla ödeme planını aksatmamaları büyük önem taşımaktadır" ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler : Torba yasası , pazar belediyesinden borçlulara kolaylık , belediye borçları
    

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 3024 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost