PAZAR ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ BİRİNCİ
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında, Pazar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 'İşlevsel Cep Sedyesi' projesiyle birinci oldu.


05 Mart 2011 Cumartesi
Rize'de alanlarındaki birinci olan okul ve kurumlar belirlendi.

Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, Rize Öğretmenevi Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de proje tabanlı beceri yarışmalarının 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulandığını anımsattı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'ndeki yarışmaya 27 okul ve kurumdan, 5 alanda 36 projenin katıldığını, alanlarında birinci olan kurum ve okulların 14-17 Mart tarihleri arasında Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenecek olan bölge yarışmasında Rize'yi temsil edeceklerini ifade eden Çelik, ''Geçtiğimiz yıllarda Rize'ye Türkiye birincilikleri getirme başarısını gösterdik. Bu yıl yarışan projelerimiz yine son derece iddialı. Yarışmada en az iki birincilik bekliyoruz. Değerlendirme kurulunun seçicilikteki özeni bizi bu düşünceye itiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz'' dedi.

Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında, bilgi ve iletişim hizmetleri grubunda Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi ''Gemi Manevra ve Fren Sistemi'', sağlık hizmetleri grubunda Pazar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ''İşlevsel Cep Sedyesi'', tasarım ve uygulama grubunda Merkez Kız ve Teknik Lisesi ''Bilinmeyen Güzellikleriyle Çay'', turizm ve uygulama grubunda Rize Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ''Kış Güneşi'' ve üretim ve teknoloji hizmetleri grubunda Güneysu Halk Eğitim Merkezi ''Feretikoya Hayat Veren Renkler'' projesiyle birinci oldu.


Anahtar Kelimeler : Pazar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi , Proje Yarışması
    
 
  ŞENOL KİRAZ (2004mzn) (09.03.2011 12:05:30)
  selamlar.bende Pazar sağlık meslek lisesi mezunu olarak gurur duydum tebrikler..
her yıl sağlık hizmetlerine çok önemli istihdam sağlayan acil tıp teknisyeni ve hemşirelik bölümleri gerçekten ilçemiz için büyük bir kazançtır...bu nedenle öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek yine azdır.bizleri böylesine ihtiyaç duyulan bir mesleğe hazırlayan ve çok emekleri geçen değerli öğretmenlerimize saygı ve selamlarımı iletiyorum...
 
  Nazan Yalman (09.03.2011 05:06:23)
  Hem topluma kazandirdigi degerli saglik calisanlari ile kendini gosteren Pazar Saglik Meslek,boyle guzel bir birincilikle kalitesini bir kere daha gosterdi.Ogrenci Arkadaslari tebrik ediyorum ve degerli ogretmenlerimize tesekkur ediyorum.Bu okuldan mezun bir ogrenci olarakdan bu haber beni mutlu etti.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8908 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  24  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost