PAZAR AKTEPE GRUP YOLU GENİŞLİYOR
İlçemizde, Cumhuriyet Mahallesi ile Aktepe grup yolu üzerinde bulunan köy yollarında genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor.


29 Kasım 2010 Pazartesi
Pazar Belediyesi’nin Cumhuriyet mahallesinde ve Köylere Hizmet Götürme Birliğince Aktepe grup yolunda yaptırılan genişletme ve asfaltlama çalışmalarını Pazar Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Pazar AK Parti İlçe Başkanı Adem Yıldız yerinde inceledi.

Kaymakam Güney, Başkan Basa’nın yolların yeterli gelmediğini ve genişletilmesine ihtiyaç duyulduğunu kendisine ilettiğini ifade ederek, “Bende başkanımızın isteği üzerine birlikte çalışmalara başladık. Yollar en kısa zamanda bitirilip, genişletme ve asfaltlanma çalışmaları sona erecek. Bu çalışmalarımızda bize her konuda yardımcı olan köy ve mahalle halkına teşekkür ederim” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Basa ise, 7 köyün ulaşımı üzerinde olan cumhuriyet mahallesi ile Aktepe grup yolunun genişletme ve asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Kaymakamımız Güney ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde birlikte hareket ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Binlerce kişiyi ilgilendiren yolun tamamlanması bu güzergâhı kullanan vatandaşların da yolculuklarının rahat geçmesini sağlanacak. Proje kapsamında yola yağmur suyu hattı ve kanalizasyon döşenerek gerekli yerlerde taş istinat duvarları örüyoruz. Yapımını içeren proje kapsamında mevcut yolu en az 7 metre genişliğe ulaştırarak modern aydınlatma sistemi ile ışıklandırılacak olan yolun her iki yönünde de birer metrelik yaya kaldırımı yer alacak. Ayrıca yaptığımız imar değişikliği ile grup yolunda araçlar tek yön olarak çıkışlarda Aktepe grup yolunu kullanırken, inişlerde Dikmen caddesini kullanacaklar” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , Aktepe , Cumhuriyet Mahallesi , Ümit Hüseyin Güney , Ahmet Basa
    
 
  saim özgürbüz (11.12.2010 10:41:58)
  Böyle ekıple gurur duyuyoruz.Sayın kaymakamımızın bölgemizden olması büyük bir avantaj kendisini kutluyorum.tatıle gelirdık.araçlarımızı mahfederdik en önemli ihtıyaçtı.desteği ve katkısıbulunan kım varsa işçisinden öperatörüne muhtarlarımızdan özellikle genç dınamık,heyecanlı olan muhtarlarımız var sizleride kutluyorum sevgilerimle.
 
  vatandaş (30.11.2010 08:49:38)
  maşallah kaymakamımıza ne güzel çalışıyor böyle çalışmaya devam ederse memlekete dönücem galiba :)
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 10417 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  17  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost