PAZAR - ARDEŞEN MİNİBÜS SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Uzun zamandır il trafik komisyonunca alınan ve uygulanmayan karar bugün alınan yeni kararlar doğrultusunda nihayet uygulanmaya geçti.


28 Şubat 2011 Pazartesi
Bir hafta önce iki ilçe arasındaki minibüs sorunu çözülmesine rağmen birkaç gün aradan sonra bozularak vatandaşlar tekrar mağdur edilmişti. Bu duruma son noktayı koymak isteyen yetkililer Ardeşen Fırtına Mevkiinde bir iş yerinde bir araya gelerek soruna çözüm aradılar.

Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran’ın başkanlığında, Rize İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Turhan Talu, Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yerebakan, Ardeşen ve Pazar Minibüs Kooperatif başkanlarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirilerek yeni kararlar alındı.

Alınan yeni kararlar Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran tarafından açıklandı.
Açıklanan bu kararlar sonucunda taraflar memnun bir şekilde toplantıdan ayrıldılar. Toplantının hemen ardından Ardeşen ve Pazar minibüs kooperatiflerine ait araçlar alınan yeni kararlar doğrultusunda çalışmaya başladı. Alınan bu kararların ilçe ve il trafik komisyonlarında karara bağlanacağı belirtildi.

Alınan yeni kararlar ise şöyle:
1- Pazar-Ardeşen arasından yolcu taşımacılığı ilçe merkezinden diğer ilçe merkezine ve karşılıklı olarak sırası ile bir Pazar bir Ardeşen minibüsü olmak üzere hareket edecek. İki durak arasında tüm yolcuları indirip bindirebileceklerdir. Yolcu trafiğine göre taraflar bu hatta çalışacak araç sayılarını kendileri belirleyeceklerdir. İki ilçe eski hastaneler arasındaki bu güzergâhlar üzerinde başkaca bir taşımacılık yapmayacaklardır.

2- Ardeşen’den Rize istikametine gitmekte olan araçlar Pazar Bölge Trafik kavşağına kadar Rize’ye gidecek yolcuları alacak, Rize’ye götüreceklerdir. Dönüşlerinde aynı güzergâh üzerinden gelerek yolcu indirme bindirme yapmayacaktır.

3- Pazar’dan Rize’ye giden araçlar Pazar Bölge Trafik kavşağından sonra Rize’ye gidecek yolcuları alabilecek, dönüşlerinde ise Pazar Yeniyol’a kadar olan yolcuları alıp bu noktaya kadar indirebileceklerdir. Dönüşlerinde Pazar Bölge Trafik kavşağına kadar yolcu almayacaklardır.

4- İşbu protokol ve bu protokole dayanılarak yapılacak olan İl Trafik Komisyon kararına uymayan her iki kooperatife bağlı minibüslerin ruhsatlarının iptali yoluna gidilecektir.

Alınan kararda imzası bulunan kişiler şu isimlerden oluşuyor:
Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Turhan Talu, Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yerebakan, Ardeşen Şoförler Odası Başkanı Naci Haşimoğlu, Pazar Şoförler Odası Başkan Vekili Osman Yüksel, Ardeşen 21 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Cumali Hacıoğlu, Pazar 24 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Bengli.


Anahtar Kelimeler : Ardeşen Pazar mibibüs sorunu , Pazar Ardeşen yolcu taşıma sorunu , Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa , Rize İl Emniyet Müdürü , Şammaz Demirtaş , Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş
    
 
  sedet (04.03.2011 17:30:39)
  aslında suç bunların değilbu seçimlerde bunlara oy verenlerin bunlar ancak vereceksin kalati(çaysepeti)ni sırtına eline çaymakası bunlar ancak bunu yapar yanlış anlamaytın o işi yapan ellere kurban ama bunlar onuda yüzüne gözüne bulaştırrır kurxili çay biçerler. ne anlarlar siyasettin yönetmekten her gidene heeehee ewet tabiki bumu siyasetin bumu senn eğitimin!!bumu pazarlılığın daha nekadar ezeceksiniz nekadar pazar halkı sabredecek?
 
  vatandaş (04.03.2011 08:57:16)
  yaaa ne miniibüsü koyun artık belediye otobuslerini neden bizleri bu minibüsçülere muhtaç bırakıyorsunuz!! bizi bunlara muhtaç bırakanlar utansın dicem ama onlar da utanacak yüz varmı bilmem.
rizenin hemen hemen bütün ilçelerinde var ama pazarda yok sebebini açıklasınlar bari? ben küçükken bizim köyde bile vardı belediye otobüsü şimdi bırakın köyü ilçede yok yazıklar olsunn illa bu küçük olayı yukarılaramı taşıyalım bunumu istiyorsunuz!!
 
  kadır uzun (01.03.2011 21:01:51)
  iş mınubıs sorunu değil hamidıye toprakları için oluyo bütün bunlar minübülerı aracı olarak kullanıyorlar uyan pazar pazarda bızım derlerse hiç şaşirmayın.
 
  Ender ERDOĞAN (01.03.2011 20:07:06)
  Ayıp hemde çok ayıp.Resmen komedi.Nediyelim artık.
 
  AL SANA ÇÖZÜM (01.03.2011 15:54:03)
  Bakalım kaç gün devam edecek bu iş.kesin çözüm 15 dk ara ile ardeşen ve pazardan kalkacak belediye otobüsleri.kazanç ortak olacak kişi başı 1 lira olacak bakalım bir daha böyle kavga edebiliyolar mı. İş belediyelerde bitiyor ama yürekli olmak gerek ***
 
  Yalağuz (01.03.2011 12:20:14)
  ben böyle yönetimin böyle idarenin ... diyesii geliyor insanın. 3 kuruş daha fazla kazanabilmek için halkı yıllardır perişan eden minibüsçülere laf söz geçiremiyorlar nasıl bir otoriteniz var? Tabi bu rantın içinde muhakkak sizinde payınız vardır yazıklar olsun size verdiğimiz oylara . Getirin belediye otobüslerini bizim ucuz taşımacılığa hakkımız yokmu neden ilçeler arası belediye otobüsleri yok BELEDİYE OTOBÜSLERİ istiyoruz
 
  korsan (01.03.2011 09:18:20)
  nee çözüm ammaa koyun 2 belediye otobsü bakın daha yolcular madur oluyormu tabi bu soylediğimi yürekli kişiler yapar
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 8085 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  20  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost