PADOSK'TAN ELEVİT YAYLASI GEZİSİ
Pazar Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen günübirlik Elevit gezisi; yazdan kalma, sıcak ve güneşli bir günde gerçekleştirildi.


07 Aralık 2010 Salı
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Karadeniz’de doğaseverler günübirlik yayla gezilerini devam ettiriyorlar.

Pazar Doğa Sporları Kulübü (PADOSK) tarafından Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Elevit Yaylası’na düzenlenen günübirlik doğa yürüyüşü; sıcak ve yazdan kalma bir havada gerçekleştirildi.

Pazar’dan sabah erken saatlerde hareket eden yaklaşık 50 kişilik kafile Elevit yaylasının kilise sırtı mevkiine 1,5 saatlik bir yürüyüş sonunda ulaşabildiler.

Katılımcılar, kış mevsiminde; yazdan kalma, mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla karşılaştıklarını belirterek, “Biz burada kartopu oynamayı planlamıştık. Oysaki değil kartopu, sıcak ve güneşten yandık. Belki de Aralık ayında Elevit tepesinde kar olmadığı ilk seneye rastladı gezimiz” ifadelerini kullandılar.

Bin 800 rakımlı Elevit Yaylası’ndaki geziye katılanlar zirvede hatıra fotoğrafı çektirerek, bir dahaki yaz aynı yerde buluşma temennisiyle dönüş yaptılar.


Anahtar Kelimeler : Rize , Pazar , internet , siteleri , elevit , PADOSK , Çamlıhemşin
    
 
  ekrem tüylüoğlu (12.12.2010 18:17:24)
  harika bir manzaralar gösterilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim.
 

  Facebook'ta Yorumla:  
 Bu haber 10006 defa okundu.


   Künye    |    Açılış Sayfam Yap    |    Sık Kullanılanlara Ekle    |    Reklam    |    Önemli
 
© 1997 - 2020  Her hakkı saklıdır. Fotoğraf, Haber ve Yazıların izinsiz kopyalanması, kullanılması yasaktır.
Sitede Şu an  14  ziyaretçi bulunmaktadır.


 

Turhost